„Zejście z kanapy”, czyli wspomnienia z Dni Skupienia u Sióstr Służebniczek

W październiku, miesiącu tajemnic różańca świętego, w naszym Duszpasterstwie Młodzieżowo – Powołaniowym zeszliśmy z kanapy, założyliśmy wygodne buty i wyruszyliśmy z młodzieżą w drogę na spotkanie Pana podczas dni skupień.

 

 

Pierwszym przystankiem było Krościenko nad Dunajcem. Tam, w pięknym pienińskim mieście odbyło się w dniach 15-16 października spotkanie z Zacheuszem, który otworzył swoje serce na spotkanie z Panem Jezusem, ugościł Go w swoim domu i pozwolił, żeby Jezus odmienił jego życie. Dziewczętom z Dębicy, Zaborowia, Jasienia, Nowego Sącza i Przyszowej towarzyszyły s.M. Beata Waszkielewicz wraz z s.M. Weronika Ortyl wraz z Krościeńską wspólnotą. Duchowym przewodnikiem był. Ks. Marcin Mastlaski.

 

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii.

 

Tydzień później, w Tuchowie i Krakowie spotkały się dziewczęta, aby słuchać Słowa Bożego i umacniać swoją wiarę. W bliskości Matki Bożej Tuchowskiej stawiały w wierze swoje kroki, doświadczając przy tym miłości, która uzdrawia. Był to czas łaski, doświadczenia MIŁOŚCI, która oczyszcza, przebacza, uzdrawia, podnosi i przytula. Duchowym przewodnikiem był Ks. Marcin Baran. W czasie spotkania dziewczęta z Tuchowa, Pilzna, Tarnowa, Lisiej Góry, Siedliska, Jodłówki Tuchowskiej i Brzeska mogły  wyjść na ulice miasta i głosić „JAK WIELKI JEST BÓG” oraz dzielić się świadectwem Jego miłości i miłosierdzia. Podczas dni skupienia dziewczętom towarzyszyły s.M. Barbara Szeliga oraz s.M. Urszula Kowal wraz z Tuchowską wspólnotą.

 

Jak było? Zajrzyj do galerii i następnym razem dołącz do nas!

 

W Krakowie – mieście miłosierdzia, w tym samym czasie spotkały się dziewczęta, aby rozpocząć duchową formację podczas dnia skupienia. Wpatrując się w Zacheusza, pod duchowym przewodnictwem ks. Edwarda Kobosa i czterech animatorek, uczyły się wprowadzenia Jezusa w swoje serce i do swojego domu. Dziewczętom z Jędrzejowa, Krakowa, Bochnii, Podegrodzia, Nowego Sącza i Starego Sącza towarzyszyły s.M. Beata Waszkielewicz, s.M. Berta Zybura, s.M. Natana Kacprzyk, s.M. Małgorzata Łacna wraz ze wspólnotą Domu Prowincjalnego.

 

28 października w Dębicy, w kościele klasztornym odbyło się czuwanie młodych ze świętymi. W bliskości 25 relikwii świętych, młodzież wyruszyła w procesji z kościoła Świętego Ducha, wyznając przy tym wiarę w „Świętych obcowanie”, a nie np. uczestnicząc w tak modnych obecnie, a przy tym niebezpiecznych zabawach Halloween. Podczas spotkania uwielbialiśmy Jezusa, a animację muzyczną poprowadził klerycki zespół Bethezda z WSD w Tarnowie. Młodzi wysłuchali konferencji ks. Rafała Słomby, a także mogli skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. Podczas Eucharystii kończącej czuwanie śpiew poprowadziły nasze Siostry wraz z kandydatkami i postulantkami ubrane w anielskie stroje.

 

Wejdź w zakładkę „Galeria”, zobacz jak było i na kolejne czuwanie dołącz do nas.

 

Czuwanie rozpoczęło ostatnie w tym miesiącu spotkanie dla dziewcząt. Tym razem odbyło się ono w Dębicy. W przeddzień Uroczystości Wszystkich Świętych dziewczęta poznawały tajemnicę swojego imienia, jego pochodzenie oraz kim była patronka każdej z nich. Posługę Słowa i Sakramentu prowadził O. Artur Pruś redemptorysta z Tuchowa. Podczas wieczoru świadectw tajemnicą „wezwania po imieniu” podzieliła się s.M. Corina z Boliwii oraz kandydatka Ewelina. Dziewczętom z Brzeźnicy, Korzeniowa, Pilzna, Dębicy, Bochni, Mokrego i Krakowa towarzyszyły s.M. Agnieszka Skrzypek oraz s.M. Katarzyna Szulc.

 

 

Zajrzyj i zobacz jak było.