Ze świętymi uwielbiajmy Pana

Przed nami kolejne czuwanie młodzieży w kościele klasztornym w Dębicy. Tym razem do wspólnej modlitwy zaprosiliśmy Wszystkich Świętych, aby wraz z Aniołami pomogli nam uwielbiać Pana. Nasze październikowe czuwanie odbywa się w klimacie Uroczystości Wszystkich Świętych, dlatego pragniemy przywoływać Ich wstawiennictwa, ale także w Ich życiu poszukać natchnienia i inspiracji do czynienia dobra.

 

 

W jednym z Orędzi na ŚDM św. Jan Paweł II mówił:

 

Wszyscy jesteśmy wezwanie do świętości i tylko święci mogą odnowić ludzkość.

 

Ta zachęta oraz doświadczenie wspólnoty młodego żywego Kościoła, jakim są w naszej pamięci Światowe Dni Młodzieży, pragniemy jak prosił Papież Franciszek „nie wegetować”, ale pozostawić po sobie ślad dobra i pięknie przeżywać swoją młodość. Podczas czuwania na Campus Misericordiae Ojciec Święty Franciszek zostawił nam bardzo ważne słowa. Niech ich wspomnienie zachęci nas do uczestnictwa we wspólnej modlitwie w wieczerniku kościoła klasztornego:

 
„Jezus jest Panem ryzyka, tego wychodzenia zawsze “poza”. Jezus nie jest Panem komfortu, bezpieczeństwa i wygody. Aby pójść za Jezusem, trzeba mieć trochę odwagi, trzeba zdecydować się na zamianę kanapy na parę butów, które pomogą ci chodzić po drogach, o jakich ci się nigdy nie śniło, ani nawet o jakich nie pomyślałeś, po drogach, które mogą otworzyć nowe horyzonty, nadających się do zarażania radością, tą radością, która rodzi się z miłości Boga, radością, która pozostawia w twoim sercu każdy gest, każdą postawę miłosierdzia. Pójść na ulice naśladując “szaleństwo” naszego Boga, który uczy nas spotykania Go w głodnym, spragnionym, nagim, chorym, w przyjacielu, który źle skończył, w więźniu, w uchodźcy i w imigrancie, w człowieku bliskim, który jest samotny. We wszystkich środowiskach, w jakich jesteście, miłość Boga zachęca nas do niesienia Dobrej Nowiny, czyniąc ze swojego życia dar dla Niego i dla innych.

 

 

Zachęcamy! Zapraszamy i oczekujemy!

Spotkajmy się razem 28 października godz. 19.00.

s.M. Katarzyna Szulc