Zarezerwować czas tylko dla Boga … – słowami bł. Edmunda

Czy myślisz czasami o swoich pragnieniach?
Czy pośród pragnień jakie masz w swoim sercu jest pragnienie modlitwy?
Jakie miejsce zajmuje modlitwa pośród Twojej codzienności?
Myślę, że mamy nie mało dowodów na to jak Pan Jezus nas kocha.
Kiedy po ludzku wszystko w moim życiu coś sam zaplanowałem musiało zmienić kierunek, to Bóg chciał inaczej – nie raz przychodziłem, aby składać swoje zbolałe serce.

 
Piszę o tym Tobie, aby Ciebie zachęcić do tego byś na modlitwie stawał zawsze z tym co przeżywasz. Jezus Chrystus uczy nas w Ewangelii mówić Bogu o wszystkim, stawać w obecności Boga z całym „teraz”. Potrzeba, abyś pośród swoich codziennych zajęć znalazł zaplanował czas na spotkanie z Jezusem na modlitwie. Dobrze jak będzie to stała godzina- czas zarezerwowany na rozmowę z Kimś komu najbardziej na Tobie zależy. Zadbaj o ten czas, a zobaczysz szybko jego owoce.

 
Sam zauważyłem, że kiedy rano nie mogłem być na Mszy świętej cały dzień nie potrafiłem znaleźć sobie miejsca, nawet czasami notowałem, że dzień jałowo mi przeszedł. Trwamy w adwentowym oczekiwaniu. Znasz dobrze swój plan dnia. Wiesz w jakim czasie możesz zarezerwować czas tylko dla Boga, na Waszą rozmowę. Często żyłem w przekonaniu, że jak polecę się Bogu to czegóż mam się bać.

 
Życzę Ci odwagi i wytrwałości w codziennej rozmowie z Bogiem. Mów Jemu o wszystkim. On bardzo chce Ciebie słuchać. On też chce mówić do Twego serca. Po pewnym czasie sam zobaczysz, że człowiek modlitwy jest człowiekiem pragnienia.

 

Bł. Edmund Bojanowski

 

Foto: morguefile.com