Zaproszenie dla dziewcząt 17 + na LECTIO DIVINA z Marią i Martą z Betanii.

15-12-2019 | Zaproszenia

Nieraz gdzieś w głębi serca zastanawiamy się, czy dialog Boga z człowiekiem jest możliwy. Podczas modlitwy, na Eucharystii, w różnych sytuacjach prosimy Boga, aby podpowiedział nam, jak mamy postąpić. Zadajemy Bogu mnóstwo pytań i wielokrotnie mamy wrażenie, że nie otrzymujemy odpowiedzi. Nieraz byśmy chcieli porozmawiać z Bogiem, jak z przyjacielem, poradzić się, opowiedzieć Mu co nam w „sercu gra”. Czy jest to możliwe? 

TAK! Bóg mówi do człowieka i to od początku istnienia świata, ludzi i nigdy nie zniechęcił się, ani nie znudził, tylko my nieraz nie potrafimy Go słuchać. Dlaczego nie potrafimy słuchać Boga? Musimy zdać sobie sprawę, że Bóg mówi do nas w inny sposób niż pozostali ludzie, na innym poziomie, można by powiedzieć na innych falach.

Zapraszamy do Tuchowa na weekendowe rekolekcje lectio divina. Nasze spotkanie biblijne z Marią i Martą z Betanii pomoże nam w nauczeniu się jak słuchać Boga po to, aby rzeczywiście wejść z Nim w dialog, który również pomoże nam bardziej Go poznać, pokochać, zrozumieć siebie i to, co wokół nas.

Podczas rekolekcji będziemy zatrzymywać się i rozważać tekst Pisma Świętego oraz odkrywać tajemnicę równowagi życia, modlitwy i pracy.

Zapraszamy do Tuchowa w dniach 10-12.01.2020 r.

Koniecznie zgłoś swój udział. Czekamy na Ciebie!

Kontakt znajdziesz na plakacie. Do zobaczenia!

s.M. Katarzyna Szulc