Modlitwy do bł. Edmunda

EdmundZgromadzeniu patronuje jego Założyciel, bł. Edmund Bojanowski, który natchnienie dla swej działalności czerpał z Ewangelii odczytanej w aspekcie służby.

 

Bezgraniczne zawierzenie „miłosiernej Opatrzności Bożej”, dojrzałe przeżywanie dziecięctwa Bożego i duchowego, żywa relacja z Jezusem w Eucharystii, otwarcie na działanie i natchnienia Ducha Świętego, wielkie nabożeństwo do Matki Bożej i świętych, posłuszeństwo Kościołowi i Jego Pasterzom – wszystko to zaowocowało świętością życia tego świeckiego chrześcijanina i jest dla sióstr drogowskazem w realizacji charyzmatu, który pozostawił Zgromadzeniu.

Konstytucje 17

W homilii beatyfikacyjnej bł. Edmunda Bojanowskiego 13 czerwca 1999 r Jan Paweł II podkreślił, że

 

„we wszelkich działaniach kierował się pragnieniem, by wszyscy ludzie stali się uczestnikami odkupienia”.

 

Głęboko przezywając swoja wiarę z takim samym zapałem przekazywał ja innym. W okolicy był znany jako „serdecznie dobry człowiek”, który nie tylko czynił dobro materialne, ale był przede wszystkim człowiekiem modlitwy. Gdzie ktoś chorował on zawsze modlił się z tą osoba oraz zachęcał rodzinę do modlitwy. Był wierny sakramentom świętym dlatego też zachęcał innych do ich praktykowania. Jako człowiek świecki nie wstydził się swojej wiary. Kościoła był jego Matką, on sam troszczył się o wszystkie dzieci tego Kościoła. Był apostołem modlitwy. Dziś kiedy cieszymy się jego wyniesieniem na ołtarze ukazując jego życie oddane Bogu, bliźniemu, pragniemy rozszerzać jego kult. On stał się wielkim czcicielem Eucharystii i Matki Bożej, orędownikiem rodzin, wychowawca dzieci i młodzieży. Dla wielu jest wzorem chrześcijanina wiernego wartościom, cierpliwego w cierpieniach. Staje się wzorem zaufania Opatrzności Bożej i Zawierzenia Miłosierdziu Bożemu.

 

Niech wstawiennictwo bł. Edmunda Bojanowskiego pomaga nam w szukaniu woli Bożej, wypełnianiu jej z oddaniem. Niech jego nieustanne towarzyszenie innym w modlitwie staje się dla nas inspiracją do modlitwy przez jego przyczynę.

 

Litania do bł. Edmunda
Nowenna I
Nowenna II
Modlitwa za dziecko
Modlitwa wiernych za wstawiennictwem bł. Edmunda
Modlitwa dziecka
O uproszenie łaski
Akatyst
Tryptyk