Z Szewny… śladami bł. Edmunda Bojanowskiego

W dniach 7-8 października 2017 r. siostry z ks. Ireneuszem, Rodziną bł. Edmunda oraz parafianami z Szewny wyruszyli na pielgrzymi szlak „Śladami bł. Edmunda Bojanowskiego”.    

 

Wydarzenie to jest ukoronowaniem inicjatyw podejmowanych w duchu „Serdecznie dobrego człowieka”, który w bieżącym roku patronuje tej parafii przygotowującej się do obchodów 700-lecia jej powstania.

 

38 -osobowa grupa pielgrzymkowa w pierwszym dniu odwiedziła Górkę Duchowną oraz Luboń,gdzie podczas Eucharystii dziękowaliśmy za dar Edmunda Bojanowskiego i Jego święte życie a także za Jego modlitwy za naszą parafię. Dzięki wielkiej życzliwości ks. Proboszcza w Górce Duchownej odwiedziliśmy „pokój Ojca Edmunda” oraz wysłuchaliśmy pięknie opowiedzianej historii Obrazu i kościoła Matki Bożej Pocieszenia. Zatrzymaliśmy się na nocleg na Świętej Górze w Gostyniu, aby w niedzielny poranek uczestniczyć – jak Edmund– w pierwszej Mszy Świętej oraz wyruszyć do Grabonoga, skąd tak często przychodził na poranną Eucharystię.

 

W drodze powrotnej nawiedziliśmy jeszcze sanktuarium św. Józefa w Kaliszu, by temu świętemu Patronowi powierzyć nasze rodziny, wspólnotę parafialną oraz różne rodzinne sprawy.

 

Wśród gromkiego śpiewu, przy akompaniamencie akordeonu i gitary wyśpiewaliśmy wiele pieśni maryjnych oraz ludowych na trasie prawie 1000 km. W atmosferze modlitwy, radości , śpiewu i chrześcijańskiej życzliwości  powróciliśmy w niedzielny wieczór do domu, aby tam rozpocząć osobiste naśladowanie bł. Edmunda Bojanowskiego.

 

s. M. Anna Godek