Z modlitwą u bł. Karoliny przewodniczki na drodze do świętości

103. rocznicę męczeńskiej śmierci bł. Karoliny Kózkówny wraz z wieloma pielgrzymami modliłyśmy się na drodze oddania życia w obronie czystości. Bł. Karolina nieustannie jest natchnieniem dla wielu szczególnie młodych, którzy w Jej życiu, zaangażowaniu szukają inspiracji do przeżywania młodości. Przechodząc stacjami drogi krzyżowej z serc wielu wyłaniało się wołanie:

 

 

 

Błogosławiona Karolino
świeć nam przykładem cnoty męstwa
Bądź wzorem pracy i modlitwy 
Czystości życia i męczeństwa

 

 

W pielgrzymowaniu z Dębicy towarzyszyły dziewczynki z Dziewczęcej Służby Maryjnej z parafii Miłosierdzia Bożego z s. M. Bernadettą Graniczny, młodzież z Ruchu Czystych Serc, przedstawiciele Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, którzy podczas rozważań drogi krzyżowej dzielili się świadectwem. Z Brzeźnicy pielgrzymowała młodzież gimnazjalna oraz młodzież z Ruchu Czystych Serc wraz z ks. Piotrem Świerczkiem i s. M. Agnieszką Skrzypek.

 

Bł. Karolina odważna młoda szesnastoletnia dziewczyna uczy nas troski o spotkanie z Jezusem w Eucharystii, codziennej adoracji i rozważania tajemnic różańcowych. Po wspólnym uczestnictwie w Drodze Krzyżowej pod przewodnictwem ks. Bp. Andrzeja Jeża uczestniczyliśmy w dziękczynnej Eucharystii za dar życia bł. Karoliny w Sanktuarium w Zabawie.  

 

TEKST ROZWAŻAŃ DROGI KRZYŻOWEJ