Z modlitwą o dar nowych powołań w Kobylance

W niedzielę 8 października 2017 r.,  z modlitwą i relikwiami bł. Edmunda Bojanowskiego udałyśmy się do Kobylanki parafii, w której 70 lat w miejscowości  Dominikowice posługiwały nasze Siostry. Podczas Mszy świętych wraz z parafianami i posługującymi tam Księżmi Saletynami modliłyśmy się o dar nowych powołań do kapłaństwa i życia zakonnego z tamtejszej parafii. W liturgię włączyły się Siostry z Krościenka nad Dunajcem s. M. Grażyna Lupa, s. M. Berta Zybura, s. M. Weronika Ortyl z Zaborowia, s. M. Beata Waszkielewicz z Nowego Sącza oraz s. M. Agnieszka Skrzypek i s. M. Katarzyna Szulc z Dębicy.

 

Z modlitwą udałyśmy się także na cmentarz parafialny na którym spoczywają dwie nasze Siostry. Jedna z nich śp. s.M. Serapiona Liszka została pośmiertnie odznaczona Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski za ratowanie Żydów w czasie II wojny światowej. W okresie okupacji hitlerowskiej w Dominikowicach nasze Siostry, pomagały Żydom w sposób zorganizowany, współpracując z polskim podziemiem. Pochodząca z okolic Gorlic Sabina Bruk, z d. Honigwachs opisała swój pobyt od 1942 do połowy kwietnia 1945 roku w klasztorze u sióstr w Kobylance. Według tej relacji członkowie podziemia, którzy współpracowali z naszymi siostrami, ukryli Sabinę w ochronce, gdzie prowadzono tajne kursy przez jednego nauczyciela i siostry, udzielano pomocy zbiegom ukrywającym się przed gestapowcami. Dom stanowił także schronienie oraz kryjówkę dla polskiej inteligencji, wojskowych i członków AK poszukiwanych przez Niemców.

 

Wstawiennictwu naszych Sióstr Poprzedniczek w Niepokalanym Sercu Maryi złożyłyśmy gorącą prośbę o dar nowych powołań do Naszej Rodziny Zakonnej.