Z modlitewną wizytą w parafii w Mielcu

W pierwszą niedzielę listopada, tj. 3.11.2019 r., modliłyśmy się o dar nowych powołań w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mielcu. Podczas niedzielnych Eucharystii, włączając się w oprawę liturgii, miałyśmy możliwość opowiedzenia o naszym Ojcu – Założycielu Zgromadzenia Sióstr Służebniczek, a parafianie mieli tym samym możliwość poznania sylwetki Bł. Edmunda Bojanowskiego – czciciela Matki Bożej i przewodnika na drodze do świętości.

Dla bł. Edmunda Bojanowskiego Maryja była orędowniczką i najpewniejszą pomocą w trudnościach. Tak pisał do s. Leony Jankiewicz z dnia 27.01.1866 roku

To pewne, że ustawiczne modły do Najświętszej Panny, są waszą najdzielniejszą bronią we wszelkiej przygodzie.

Spotkania z wiernymi podczas niedzielnej modlitwy były okazją, aby głębiej poznać sylwetkę bł. Edmunda, a tym samym Jego dzieło, czyli Zgromadzenie Sióstr Służebniczek. Parafianie również mogli uczcić bł. Edmunda w jego relikwiach otrzymując przy okazji „witaminami” ze Bożym Słowem oraz obrazki z modlitwą za wstawiennictwem Ojca Założyciela.

Serdeczną wdzięczność wyrażamy ks. Prałatowi Bogusławowi Połeciowi – proboszczowi parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mielcu oraz wszystkim duszpasterzom za dar wspólnej modlitwy i możliwość dzielenia się świętością życia bł. Edmunda Bojanowskiego. W tę niedzielę w parafii posługiwały: s.M. Anna Gruszewska, s.M. Beata Popieluch, s.M. Katarzyna Szulc, s. M. Tymotea Wójcik i s. M. Małgorzata Zabawa.                 

Z sercami pełnymi wdzięczności przywołujemy słowa bł. Edmunda zapisane w Dzienniku, 7 czerwca 1855r :

Na klęczkach dziękowałem Bogu za tę niespodziewaną pociechę i wyraźną, a niczym przez nas nie zasłużoną łaskę!

s.M. Katarzyna Szulc