Z DZIEĆMI NA WZÓR EDMUNDA BOJANOWSKIEGO

Pan Fredy Cabrera, jeden z członków Rodziny Błogosławionego Edmunda Bojanowskiego, która gromadzi się przy naszej wspólnocie zakonnej w Pasorapa tak dzieli się z nami swoim doświadczeniem:

 

Z DZIEĆMI NA WZÓR EDMUNDA BOJANOWSKIEGO

 

W sobotę 14 kwietnia 2018 r. Rodzina Edmunda Bojanowskiego z Pasorapa (Boliwia) wraz z jej opiekunką s.M. Ingrid Torrez –  wyruszyła wcześnie rano do wspólnoty Tholar, aby tam w tej oddalonej wiosce z okazji Dnia Dziecka (obchodzonego w Boliwii 12 kwietnia), spędzić czas z dziećmi i ich rodzicami.

 

Rozpoczęliśmy nasze spotkanie modlitwą, po czym nastąpiła cześć rozrywkowa, okazja do nawiązania kontaktu i wzajemnego otwarcia się, jako że dzieci i ich rodzice byli nieco nieśmiali, także i niektórzy członkowie Rodziny Błogosławionego Edmunda. To pomogło stworzyć nam atmosferę do wzajemnego dzielenia się. Potem nastąpiła cześć przeznaczona na refleksje dla dzieci i ich rodziców.

 

Następnie członkowie Rodziny Edmunda Bojanowskiego poczęstowali wszystkich przygotowaną czekoladą i tortem.

Spotkanie zakończyliśmy wspólną modlitwą.

Wszyscy byli zadowoleni; dzieci i ich rodzice ze wspólnoty Tholar, jako że do takiej małej wioseczki mało, kto zagląda. Także szczęśliwi byli członkowie Rodziny Błogosławionego Edmunda. Widząc radość tych dzieci zachęcili się, aby odwiedzać i inne małe wioski należące do parafii.

 

Fredy Cabrera – członek Rodziny Błogosławionego Edmunda z Pasorapa –Bolivia

(tłumaczyła s. M. Agnella Grzenia)