Z bł. Edmundem i modlitwą o dar powołań w Świniarsku

Na kilka dni po wspomnieniu urodzin bł. Edmunda Bojanowskiego, w parafii Miłosierdzia Bożego w Świniarsku, modliłyśmy się o dar jego kanonizacji oraz o upragniony dar nowych powołań.

 

Podczas Eucharystii siostry włączyły się w liturgię, zachęcały do włączenia się w dzieło Duchowych Pomocników Powołań oraz ukazywały postać bł. Edmunda i charyzmat Zgromadzenia. Podczas Mszy św. z udziałem dzieci szczególnie świętowana była 203. rocznicę urodzin bł. Edmunda, który przyszedł do dzieci obdarował dobrą myślą dla Rodziców a dzieciom rozdał cukierki. Dzięki otwartości ks. Proboszcza Zbigniewa Kożucha, mogłyśmy przez całą niedzielę modlić się dziękując Bogu za dar Serdecznie Dobrego Człowieka, którego życie w niedzielę troski o ubogich stało się zachętą by wspomnieć jego słowa „Trzeba ofiarować samego siebie, tym wszystkim którzy nas potrzebują”.

Oprawę liturgii przygotowały s.M. Beata Waszkielewicz, s.M. Berta Zybura, s.M. Gordiana Kostecka, s.M. Natana Kasprzyk oraz s.M. Katarzyna Szulc i s.M. Małgorzata Cabała.