Wszystko dla Chrystusa i Kościoła

15-11-2018 | Echo z misji

W dniu 11 listopada 2018, w łączności z Kościołem w Boliwii, pielgrzymowałyśmy do Oruro, gdzie odbywały się uroczystości dziękczynne za kanonizację św. Nazarii Ignacji March, siostry zakonnej, która większość swego życia posługiwała w Oruro i gdzie, według jej życzenia wyrażonego w testamencie, spoczywają jej doczesne szczątki.

 

Ordynariusz diecezji Oruro, Ksiądz Biskup Krzysztof Białasik, powiedział w homilii: „Uru Uru, słowo, od którego pochodzi nazwa miasta Oruro, oznacza: miejsce, z którego wychodzi światło. Dziś tym światłem wychodzącym z Oruro, dla Boliwii i świata, to przykład życia św.  Nazarii Ignacji, która poświęciła swoje życie posłudze najuboższym i odrodzeniu Boliwii, kierowana hasłem: Wszystko dla Chrystusa i Kościoła”.

 

Przez wstawiennictwo Nazarii Ignacji, czczonej jako pierwsza boliwijska święta, w modlitwie wiernych zostały przede wszystkim polecane Bogu sprawy pokoju w Boliwii i prośba o nowe powołania.

 

Polacy, kapłani i siostry, obecni podczas uroczystości polecaliśmy także intencje naszej Ojczyzny w 100. Rocznicę odzyskania niepodległości.

 

s. M. Agnella Grzenia (Boliwia)