Wiara góry przenosi – skupienie dla dziewcząt

W domu generalnym Sióstr Służebniczek w Dębicy, w dniach 4-5 października 2019 r. odbyło się pierwsze powakacyjne spotkanie dla dziewcząt. W miesiącu modlitwy różańcowej, a zarazem w nadzwyczajnym miesiącu misyjnym, podczas tego spotkania poruszałyśmy temat WIARY. Duchowym przewodnikiem był ks. Krzysztof Fejkiel – wikariusz parafii p.w. Bożego Miłosierdzia w Dębicy. Podczas konferencji ks. Krzysztof  poprowadził nas drogą Słowa Bożego, które mówiło o Jezusie ukazującym Boga jako Ojca.

Kim jestem? Po co żyję? To pytania, które nurtują niejedno młode serce. Rozważając początek Ewangelii św. Marka uczyłyśmy się, co znaczy uwierzyć Jezusowi. W pierwszy piątek miesiąca, podczas adoracji dziewczęta mogły skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. Odmawiając różaniec, wraz z Maryją rozważałyśmy bolesne tajemnice naszego zbawienia, zapraszając zarazem Matkę Bożą do tego, by uczyła nas wiary i zaufania w codzienności. W piątek towarzyszyła dziewczętom i prowadziła śpiew s. M. Katarzyna Dudko.

Tego samego dnia, wieczorem, rozpoczęłyśmy warsztaty decoupage, które poprowadziła s.M. Justyna Jankowska. Dla niektórych dziewcząt warsztaty były okazją, by zobaczyć też swoje ukryte talenty. Efektem warsztatowej pracy były pięknie udekorowane słoiki. Podczas tych warsztatów, wykorzystując poznaną technikę decoupage, włączyłyśmy się także w przygotowanie pamiątek na zbliżający się Festyn Misyjny.

Po warsztatach obejrzałyśmy film „Ósmoklasiści nie płaczą”. To historia uczniów z jednej ze szkół, których koleżanka poważnie zachorowała. W tej trudnej sytuacji, jako klasa, uczyli się towarzyszenia koleżance w chorobie odkrywając tym samym wartość wiary i życia. Sobotni poranek, w liturgiczne wspomnienie św. Faustyny, rozpoczęłyśmy od Eucharystii. Podczas warsztatów uczyłyśmy się wyrażać swoją wiarę poprzez taniec i śpiew. Sobotnie południe, przeżywając pierwszą sobotę miesiąca, spędziłyśmy z Matką Bożą. Dzięki s.M. Dobrawie Adamczyk poznałyśmy historię nabożeństwa Godzinek ku czci Najświętszej Maryi Panny, które wyśpiewałyśmy. W sobotę, w godzinach popołudniowych, ponownie uczestniczyłyśmy w warsztatach decoupage, które sprawiły wszystkim ogromną radość. 

„Wiara jako dar i zadanie” – z takim przesłaniem zakończyłyśmy nasze spotkanie. Takie dni skupienia mają pomagać dziewczętom w umacnianiu wiary, dlatego już teraz zapraszamy na kolejne spotkanie, które odbędzie się 6-7 grudnia 2019 r. w naszym domu generalnym w Dębicy. Serdecznie zapraszamy!

s. M. Katarzyna Szulc