WARSZTATY TANECZNE Jamna – Lednica

„TAŃCEM CHWALMY GO…” Wiele jest sposobów na uwielbienie Pana Boga. Jednym z nich jest taniec, który przeżywany we wspólnocie, może stać się modlitwą, miejscem spotkania z drugim człowiekiem, dzielenia się darem, pasją i talentem.

 

Wspólnota 20 tancerzy lednickich z Tuchowa i okolic, wraz z s. Barbarą,  przez blisko 3 miesiące uczestniczyła w treningu tanecznym, doskonaląc pod czujnym okiem pana Roberta Frudzińskiego lednickie tańce, które animować będą podczas tegorocznego XXI Spotkania Młodych LEDNICA 2000 „Idź i kochaj” 3. czerwca 2017 r.

 

W dniach 20 – 21 maja na Jamnej – w bliskości Matki Bożej Niezawodnej Nadziei – odbyły się „ostatnie szlify” w czasie warsztatów tanecznych, które były bezpośrednim i ostatnim już spotkaniem, przygotowującym młodzież do podjęcia posługi tancerzy lednickich. Pan Robert – wodzirej z Tarnowa, przyjaciel LEDNICY i miłośnik tańca chrześcijańskiego, z wielką pasją i zaangażowaniem podjął się tego dzieła, za co z serca dziękujemy.

 

Chcemy chwalić Pana, nie tylko śpiewem i tańcem, ale także całym naszym życiem. Tobie Maryjo, Matko Niezawodnej Nadziei, zawierzamy naszą posługę tancerzy lednickich – niech stanie się ona narzędziem ewangelizacji i przyniesie chwałę Bogu w Trójcy Świętej Jedynemu. Amen.

 

s. M. Barbara Szeliga