Wakacyjne rekolekcje w Ciężkowicach

W dniach 04-08.08.2017 r. w Domu Rekolekcyjnym w Ciężkowicach odbyły się zorganizowane przez Siostry Służebniczki Dębickie rekolekcje wakacyjne dla dziewcząt.

 

Rekolekcje prowadził ks. Łukasz Pietrzak z Przecławia, któremu pomagał ks. diakon Łukasz Mikoś. Dziewczętom towarzyszyły również siostry: s. Jozuela Zima, s. Beata Popieluch, s. Urszula Kowal, s. Barbara Mądro i s. Katarzyna Dulska. W wakacyjnym wyjeździe uczestniczyło 52 dziewczyny z różnych zakątków Polski południowo- wschodniej, w wieku od IV do VI klasy szkoły podstawowej i dziewczęta z gimnazjum.

 

Podczas rekolekcji dziewczęta uczestniczyły w codziennej Eucharystii, miały możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania, podejmowały pracę w grupach opartą o teksty rozważań Drogi Krzyżowej odprawionej podczas ŚDM Kraków 2016, uczestniczyły w zabawie z wodzirejem i pogodnych wieczorach.

 

W dniu 7 sierpnia cała grupa udała się do Starego Sącza, gdzie zwiedziła Ołtarz Papieski i Muzeum św. Jana Pawła II, następnie w kościele Sióstr Klarysek wysłuchała historii kościoła i życiorysu św. Kingi opowiedzianej przez ks. Piotra oraz uczestniczyła we Mszy świętej, po której było ucałowanie relikwii św. Kingi. Popołudnie upłynęło na radosnej zabawie w w Parku Trampolin w Nowym Sączu.

 

Rekolekcyjne dni rozpoczynała wspólna modlitwa i kończyła wieczorna adoracja. W jednym dniu uczestnicy mieli możliwość przeżyć wzruszające momenty podczas indywidualnego błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem.  7 sierpnia, wspominając w liturgii bł. Edmunda Bojanowskiego, Założyciela Zgromadzenia Sióstr Służebniczek dziewczęta modliły się za jego wstawiennictwem i ucałowały jego relikwie. Na zakończenie rekolekcji dziewczyny zaprosiły do swego życia bł. Karolinę Kózkównę oddając cześć jej relikwiom przez ucałowanie i modlitwę za jej przyczyną.

 

Uczestniczki rekolekcji powróciły do swych domów pełne radości, umocnione wspólnymi spotkaniami. Niech ten wakacyjny czas spotkań z Bogiem i drugim człowiekiem, przeżywany w pięknie przyrody na Pogórzu Ciężkowickim, przynosi obfite owoce.

 

 

Siostry Służebniczki