Wakacje 2017 w Łyntupach na Białorusi

W niedzielę 25 czerwca 2017 przy Oratorium rozpoczęliśmy rekolekcje wakacyjne dla dzieci z całej naszej wioski. W spotkaniach każdego dnia brało udział 50 dzieci z Łyntup i z wioski Polesia, wszystkich wyznań. Dzieci miały możliwość we wspólnocie modlić się, dzielić wiarą, budować nowe przyjaźnie, rozwijać swoje talenty i poznawać różne zawody.

W rekolekcjach pomagała nam nasza s.M.Marzena Wielgus, a także rodzice i wolontariusze.

 

Dzieci uczestniczyły w spotkaniu z służbą graniczną podczas którego mogły zobaczyć mundur oraz sprzęt potrzebny do wykonywania  pracy tzw. „pogranicznika”. Odwiedziły straż pożarną, gdzie poznały jak wspaniała, a zarazem trudna jest praca strażaka. Dzieci uczestniczyły także w profesjonalnych zajęciach  z plastykiem.

 

Nie zabrakło konkursów takich SACROSONG, czyli konkurs pieśni religijnej, przedstawień oraz recytacji wierszy. Odbył się konkurs na największego „Pomocnika”, a  także konkurs czystości pokoi w których dzieci mieszkały podczas tych kilku dni.

 

wakacje w Łytupah 2017 (13)Największa radość sprawił dzieciom wyjazd do Brasławia. Dzieci zobaczyły Sanktuarium Matki Bożej Brasławskiej czczonej pod wezwaniem „Królowej Jezior”, uczestniczyły we Mszy Św. w Słobutce, którą odprawił nasz nowy ks.Proboszcz Aleksander Baran, były w kinie 5D i na wspaniałej plaży, gdzie nie obeszło się bez moczenia nóg.

 

 

 

Niech Pan będzie uwielbiony za ten piękny czas, w którym dane nam było doświadczyć Jego Opatrzności, która przemieniała serca nas wszystkich.

 

To ogromna radość widzieć dziecko, które bardzo stara się nauczyć modlitwy Ojcze nasz, prosi o pomoc inne dziecko, które już potrafi, by podczas porannej modlitwy razem z nami się modlić …

 

s.M Lucyna Wąs