W szkole Ducha Świętego czyli rekolekcje zimowe w Firleju

Dla niektórych rozpoczęły się ferie oczekiwane i wymarzone. Można pomyśleć wolne od szkoły. Mimo tego w dniach 12-14 stycznia 2017 roku- 17 odważnych dziewcząt z Firleja, Antonina i Lublina wybrało się do wyjątkowej szkoły.

 

Przez trzy dni poznawały Trzecią Osobę Trójcy Świętej trwając w Szkole Ducha Świętego.  Podczas spotkań poznawałyśmy Dary Ducha  Świętego, a także Jego owoce, które są tak bardzo pomocne w codziennym życiu. Darów Ducha Świętego poszukiwałyśmy także w niezwykłej grze terenowej w lesie, a także podczas zabawy i konferencji. Wspólnemu poznaniu pomagały nam także gry planszowe oraz wspólne tańce integracyjne szczególnie towarzyszyła nam Lednicka Prośba o Ducha.

 

Podczas Eucharystii słowo skierował do nas ks. Zbigniew Kuzia, który także  posługiwał nam w sakramencie pokuty i pojednania. Podczas zajęć ceramicznych każda z uczestniczek przygotowała i udekorowała kubek, który był także upominkiem naszego spotkania. Ma nam przypominać, że zawsze mamy napełniać się Darami Ducha Świętego, który jest naszym obrońcą, lekarzem, wspina nas na wyżyny wiary, jest naszym pokojem, schronieniem, pocieszycielem.

 

Nasza szkołą Ducha świętego była możliwa dzięki otwartości wspólnoty Sióstr z Firleja, która przyjęła „ uczennice” szkoły wraz z wspierającymi je siostrami s. Agnieszką Krajnik z Lublina i s. Katarzyną Szulc z Dębicy. Już dziś zapraszamy do letniej szkoły Ducha Świętego w Firleju….