W rytmie Słowa Bożego – zaproszenie na Lectio Divina

Nasza codzienność to setki wypowiadanych słów. Słowa w domu, słowa w pracy, na uczelni, w szkole… Kierujemy słowa do innych i jesteśmy zarazem odbiorcami słowa. Te ludzkie słowa często nas bolą, czasami rozbawiają, innym razem irytują. A i zdarza się tak, iż wiemy, że nie są prawdziwe, są kłamstwem. Często je rozpamiętujemy, ponieważ w nas żyją. Są jednak słowa, które są prawdą, które stwarzają rzeczywistość i które żyją. To Słowa wypowiedziane do mnie i do Ciebie, i do każdego człowieka na ziemi. To Słowa Boga! Jak je odnaleźć? Jak je czytać? Jak rozumieć? Jak je zauważyć, rozpoznać i nie przeoczyć?

Potrzeba wtedy ciszy, czasu i prośby o otwarcie serca na działanie Ducha Świętego. To pierwsze kroki, aby wejść w Słowa prawdy, które są słodkie jak miód, które jak woda dają życie, są chlebem, który karmi i nasyca, są jak miecz, który dotyka i przeszywa serca, ale nie zabija. Te Słowa dają życie.

            W Biblii jest opisana historia każdego człowieka i jest to historia zbawienia. Pismo Święte żyje i daje życie innym. Lectio Divina, to modlitwa Słowem Bożym w każdym dniu, to życie w rytmie Słowa.

Jeśli nosisz w sobie pragnienie Słowa? Jeśli pragniesz poznawać Boże plany w Twoim życiu. Weź nie pytaj… Tylko przyjedź i otwórz się na Słowo.

Weekend ze Słowem.

Zaczynamy dni ciszy i skupienia

Pierwsze spotkanie 25-27 października 2019 r

Szczegóły na plakacie.

Kontakt: s.M. Katarzyna 798958843; s.katarzyna.szulc@wp.pl