W dniach poprzedzających Niedzielę Miłosierdzia

Rekolekcje weekendowe KOCHA!  NIE KOCHA?
dla dziewcząt ze szkół gimnazjalnych
21-23 kwietnia 2017 r.

 

Rekolekcje przeżywane w dniach poprzedzających Niedzielę Miłosierdzia były szczególnym czasem łaski, odkrywania Bożej miłości i wyjątkowych spotkań ze Zmartwychwstałym, Żyjącym Panem. Wszystko, co było nam dane doświadczyć, miało nas przygotować do jak najlepszego przeżycia Święta Miłosierdzia i zawierzenia na nowo Miłosiernemu Bogu.

 

W rekolekcjach tych towarzyszyły dziewczętom, wraz z s. Barbarą, siostry nowicjuszki, które przygotowały w piątkowy wieczór scenkę zatytułowaną „Gdzie jesteś?” oraz w sobotni poranek udały się z odwiedzinami do ludzi chorych i samotnych w środowisku. Dziewczyny z ochotą i radością wyruszyły ze swoją misją, podejmując ją w duchu miłosierdzia i miłości bliźniego, pamiętając, że ważna jest nie tylko modlitwa, ale także konkretny czyn miłosierdzia. Rekolekcje poprowadził ks. Marcin Baran, podejmując posługę sakramentalną oraz wspólną modlitwę podczas wieczornych godzin adoracji.

 

Bardzo ważnym wydarzeniem było całonocne czuwanie modlitewne poprzedzające Niedzielę Miłosierdzia, w które włączyły się dziewczęta wraz z siostrami nowicjuszkami i wspólnotą sióstr służebniczek z Zielonej.

 

Wiele pięknych chwil, dobrych spotkań wypełniało ten rekolekcyjny czas. Dziękujemy Ci Miłosierny Panie, że pozwoliłeś nam zgromadzić się w Twoje Imię. Dziękujemy, że wciąż przychodzisz mimo drzwi zamkniętych, pozwalasz Siebie dotykać, karmisz i sprawiasz, że na nowo rozpoznajemy Cię jako Pana i Boga i coraz bardziej Tobie ufamy!

 

s. M. Barbara Szeliga