Urodzinowe świętowanie w Kamieniu

203. rocznica urodzin naszego Ojca Założyciela była wspaniałą okazją do wspólnego dziękczynienia Dobremu Bogu za życie i osobę bł. Edmunda Bojanowskiego w Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kamieniu.

Posługujące tutaj siostry zaprosiły wszystkich parafian, a szczególnie członków Rodziny bł. Edmunda, dziewczynki z Dziewczęcej Służby Maryjnej i dzieci z Przedszkola Parafialnego oraz ich rodziny do urodzinowego świętowania.

 

Całość rozpoczęła refleksja nad życiem bł. Edmunda podczas Kwadransu Edmundowego, a centralnym punktem wtorkowego święta była uroczysta Eucharystia, której przewodniczył Ks. Proboszcz Marian Gwizdak. Przedstawiciele zaproszonych grup przygotowali oprawę liturgiczną. Po błogosławieństwie zebrani parafianie chętnie podchodzili, by ucałować relikwie bł. Edmunda i otrzymać obrazek z modlitwą za jego wstawiennictwem oraz specjalnie wypieczone przez siostry piernikowe serca z edmundową myślą oraz z zachętą, by na wzór bł. Edmunda dzielić się dobrocią i miłością.

 

Po Uczcie Eucharystycznej była pora na wspólną urodzinową agapę przygotowaną w domu parafialnym, w której uczestniczyli członkowie Rodziny bł. Edmunda, tutejsi kapłani i siostry. Był to czas na radosne rozmowy przy urodzinowym torcie i herbacie. Spotkanie zakończyły słowa wdzięczności i życzeń skierowane od przedstawicieli Rodziny Edmundowej wobec sióstr posługujących w parafii.

 

Wspólnota sióstr z Kamienia