Uroczystość Pierwszej Profesji Zakonnej

Dnia 15 sierpnia 2019 roku w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny dwie nasze siostry – s. M. Klaudia Surdel oraz s. M. Joanna Wołek złożyły Pierwszą Profesję Zakonną. Uroczystość odbyła się w kaplicy Domu Nowicjatu w Tuchowie. Eucharystii przewodniczył Kapelan Domu Generalnego – ks. Andrzej Pękala.

Złożenie profesji zakonnej zostało poprzedzone dwuletnim okresem nowicjatu, który był czasem wprowadzenia w życie zakonne i pogłębiania relacji z Bogiem, a także rekolekcjami, prowadzonymi przez o. Pawła Baranieckiego OCD, przez które siostry bezpośrednio przygotowywały się do oddania się Bogu całkowicie i wyłącznie przez zachowanie rad ewangelicznych: czystości, ubóstwa i posłuszeństwa. Siostry przez złożenie ślubów na ręce Przełożonej Generalnej s. M. Maksymilli Pliszka zostały włączone do rodziny zakonnej Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej i przyrzekły otoczyć troską jej duchowość, charyzmat i misję w Kościele.

Konsekracja zakonna to nie tylko pojedynczy, uroczysty i podniosły akt poparty słowami, ale całe życie poparte czynem, wyborem i oddaniem w drobnych momentach dnia codziennego.

s. M. Joanna Wołek