Towarzyszenie powołaniowe – Sesja Referentów Powołań.

W dniach 25-27 stycznia 2019 roku w Domu Rekolekcyjnym Sióstr Szarytek w Częstochowie odbyła się ogólnopolska Sesja Referentów Powołań przygotowana przez Komisję Powołaniową przy Konferencji Wyższych Przełożonych Zakonów Żeńskich. Drogą ponownego odczytywania dokumentu, jaki powstał po Synodzie młodych poprowadził Siostry Referentki O. Sergiusz Bałdyga OFM – doktor nauk wychowawczych ze specjalnością w duszpasterstwie powołań. O. Sergiusz współtworzył i prowadził duszpasterstwo powołań „Trzej Towarzysze”, wypracowanym systemem odczytania i tym doświadczeniem dzielił się z siostrami. Podczas sesji siostry miały czas na wspólną modlitwę, konferencje, warsztaty, a także siostrzane rozmowy i wymienianie się doświadczenie związanym z pracą w duszpasterstwie. Z naszego Zgromadzenia w sesji uczestniczyły s. M. Karoliana Buksa – która pełni rolę Przewodniczącej Sesji Duszpasterstwa Powołań przy Konferencji Wyższych Przełożonych Zakonów Żeńskich, s. M. Barbara Szeliga i s. M. Katarzyna Szulc. W duchowej więzi łączyła się z nami s. M. Karolina Dobosz, która w tym czasie uczestniczyła w Światowych Dniach Młodych w Panamie.

Podczas Sesji nie zabrakło, oczywiście, czasu na spotkanie z Maryją – Wychowawczynią Powołań kapłańskich i zakonnych, gdzie na Jasnej Górze Siostry mogły łączyć się duchowo w modlitwie z młodymi i za młodych.

W świetle rozważanego tematu towarzyszenia młodym w rozeznaniu ich powołania tak bardzo zachęcają do modlitwy i bycia z młodymi słowa Papieża Franciszka, które wypowiedział  na zakończenie XXXIV ŚDM w Panamie:

 Nie zapominajcie, że nie jesteście jutrem, nie jesteście „międzyczasem”, lecz Bożym teraz.

s. M. Katarzyna Szulc