TAIZE – WROCŁAW’ 2019

Taize to ekumeniczne spotkanie młodych osób z Europy, które odbywa się w ostatnich dniach grudnia. Osoby różnych wyznań chrześcijańskich mogły spotkać się na wspólnych modlitwach. W tym roku spotkanie odbyło się we Wrocławiu.

Zapraszamy do zapoznania się z relacją sióstr postulantek uczestniczących w tym spotkaniu.

“Z Podkarpacia wyruszyła nasza grupa. Uczestnicy byli z różnych parafii Dębicy i okolic. Spotkanie rozpoczęliśmy wspólną mszą świętą i wyruszyliśmy na podbój Wrocławia.

Po zameldowaniu na Hali Stulecia rozjechaliśmy się do naszych miejsc noclegowych. Nasza grupa została przydzielona do parafii Matki Bożej Częstochowskiej, spałyśmy u sióstr Karmelitanek Bosych.

W  czasie Taize spotykaliśmy się w grupach parafialnych, mogliśmy porozmawiać na tematy wiary, modlitwy i podzielić się radością z osobami z różnych zakątków Polski i innych krajów. Wieczorami braliśmy udział w modlitwach na Hali Stulecia, które kończyły się adoracją krzyża. Modlitwom towarzyszyła cisza i skupienie zgromadzonej młodzieży.

W naszej parafii gościli m.in. Słoweńcy, Ukraińcy, Hiszpanie, Niemcy, siostra z Tanzanii i  kilka osób z Afryki.

Oprócz spotkań Taize mieliśmy czas, żeby podziwiać piękno Wrocławia. Odnalazłyśmy nawet ślady naszego ojca Edmunda.

30 grudnia o godzinie 14.45, w różnych miejscach w centrum miasta, zaplanowano spotkania poruszające tematy  wiary, życia wewnętrznego, spraw społecznych oraz sztuki. My uczestniczyłyśmy w  spotkaniu, które prowadził Abp Grzegorz Ryś.

Ostatni dzień roku spędziliśmy intensywnie. Uczestniczyłyśmy w spotkaniu Polaków podczas którego odbyła się uroczysta Eucharystia. Frekwencja  znakomita – było nas kilka tysięcy. Ostatnią godzinę starego roku spędziliśmy na modlitwie o pokój, a Nowy Rok przywitaliśmy ze świecami w ręku na placu kościelnym. Później rozpoczęła się zabawa – Festiwal Narodów. Uczestnicy prezentowali coś charakterystycznego dla kultury swojego kraju. My zaprosiliśmy  wszystkich obecnych do tańców lednickich.
Nowy Rok spędziłyśmy u Sióstr Karmelitanek Bosych, które gościły nas przez całe spotkanie Taize. Był to czas wypełniony modlitwą i wspólnymi spotkaniami.”

Postulantki Monika i Patrycja