“Szkoła pamięta” – zachęta do udziału

24-10-2019 | Zaproszenia

Pierwszym zadaniem wychowania narodowego jest wprowadzać dzieci i młodzież w tradycję narodową, tak głęboko, aby oni nosili Ojczyznę nie tylko w swej duszy, ale czuli się wewnątrz niej wszystkimi splotami z nią zespolonymi.

 /bł. Edmund Bojanowski (B-h-1 k.3)/


– Zbliżają się dni, w których w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. Porządkujemy groby i zapalamy znicze. Wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. Pamięć o nich jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań – napisał w liście do dyrektorów Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski, zapraszając do udziału w akcji. 


Wychowując w duchu bł. Edmunda Bojanowskiego, a zatem również w duchu patriotycznym – przyłączamy się do zachęty Pana Ministra i zapraszamy serdecznie do zgłoszenia udziału w akcji “Szkoła pamięta”.

25 października 2019 r. – w ostatni piątek przed 1 listopada

uczcijmy pamięć bohaterów narodowych i naszych bliskich zmarłych nawiedzając ich groby i modląc się dla nich o pokój wieczny.

Niech udział w tej akcji wszystkich Ochronek i Placówek wychowawczych prowadzonych przez Zgromadzenie, będzie wyrazem naszej jedności w zatroskaniu o wychowanie młodego pokolenia do umiłowania Ojczyzny – tak jak nam to polecił bł. Edmund Bojanowski.

W jaki sposób zgłosić wziąć udział w akcji? 

Należy wypełnić ankietę zgłoszeniową widoczną w Strefie dla zalogowanych w Systemie Informacji Oświatowej (zakładka „Ankieta”). Na zgłoszenia czekamy do 24 października br. do godziny 15:00. 

Szczegóły -> https://www.gov.pl/web/edukacja/szkola-pamieta