“Stadion Młodych” i Niepokalanów oczami kandydatek i postulantek

W dniach 6-7. 10. 2018 r. postulantki i kandydatki naszego Zgromadzenia wraz z s. Marią Płatek i s. Katarzyną Szulc udały się do Warszawy i Niepokalanowa.

 

W Warszawie zorganizowano bowiem „Stadion Młodych”. Podobne spotkania były organizowane również w innych państwach na całym świecie. Wydarzenie było odpowiedzią na rozpoczęty Synod Biskupów w Rzymie poświęcony młodym.

 

Wydarzenie rozpoczynało się o godzinie 12:00 wezwaniem Ducha Świętego oraz procesją z relikwiami bł. Karoliny i kopią obrazu Matki Bożej Skrzetuskiej. Na scenie głównej zespoły prowadziły modlitwę uwielbienia, głoszono konferencje i świadectwa. Poza sceną główną, gdzie odbywały się najważniejsze wydarzenia, znajdowała się również sala adoracji Najświętszego Sakramentu , można było się wyspowiadać oraz wziąć udział w modlitwie wstawienniczej. Była również „Strefa słowa”, gdzie można było posłuchać innych świadectw i konferencji.

 

Punktem kulminacyjnym „Stadionu Młodych” była Msza Święta pod przewodnictwem kard. Kazimierza Nycza, koncelebrowana przez około 600 kapłanów. Homilię wygłosił bp Edward Dajczak. W całym wydarzeniu brało udział ok. 40 tys. osób.

 

W niedzielę odwiedziłyśmy klasztor Franciszkanów w Niepokalanowie założony przez św. Maksymiliana M. Kolbe. W klasztorze znajduje się Kaplica Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu. Kaplica została otwarta 1 września 2018 r. i jest to ósma Gwiazda tworząca Światowe Centrum Modlitwy o Pokój „12 Gwiazd w Koronie Maryi Królowej Pokoju”.

 

Kaplica wieczystej adoracji, gdzie Najświętszy Sakrament znajduje się między rozpostartymi rękami Niepokalanej była marzeniem św. Maksymiliana.

 

Więcej historii kaplicy i nie tylko możesz przeczytać tutaj.