Sobota u Sióstr Służebniczek w Lublinie

17 grudnia 2016 r., w sobotę przed IV niedzielą Adwentu we wspólnocie Sióstr Służebniczek w Lublinie odbyło się spotkanie młodzieży.

 

 

Podczas spotkania przewodniczką była Niepokalana Matka Słowa Bożego. W czasie warsztatów młodzież uczyła się wypieku chleba, aby dzielić się wiarą. Za wskazaniem Papieża Franciszka ze spotkania podczas Światowych Dni Młodzieży, który powiedział  że

 

„nie wolno zabijać dobrej ciekawości, a przed Chrystusem nie można trwać z założonymi rękami”

młodzież miała okazje również uczestniczyć w warsztatach artystycznych. Pragnąc dobrze przygotować się do ostatniej niedzieli adwentu podjęliśmy medytację nad Słowem Bożym. Podczas Eucharystii składaliśmy swoje życie pragnąc, abyśmy ostatnie dni adwentu przeżyli ze słowami bł. Edmunda Bojanowskiego, który w Dzienniku zapisał: „Obyśmy to tak wszyscy po bratersku żyć mogli!” (25.05 1854).

 

Sobotnie spotkanie było przedłużone o niedzielną modlitwę o dar nowych powołań do naszego Zgromadzenia w parafii Matki Bożej Królowej Polski. We wspólną modlitwę i oprawę liturgii włączyły się siostry z lubelskiej wspólnoty oraz s.M. Katarzyna Kłębokowska pochodząca z parafii i s.M. Paulina Szołdra posługująca w Piastowie. 

 

Słowo do Parafian:

 

s.M. Katarzyna Szulc