Słysząc wezwanie do czynienia miłosierdzia

07-09-2016 | Echo z misji

W trwającym Roku Miłosierdzia i idąc za głosem Ojca Świętego Franciszka zawartym w Bulli Misericordiae vultus, „aby chrześcijanie przemyśleli podczas Jubileuszu uczynki miłosierdzia względem ciała i względem ducha” w każdy poniedziałek spełniając uczynek miłosierdzia co do ciała „chorych nawiedzać” spieszę do chorych z Komunią świętą; we wtorek pomaga mi również s. Gracjana. Posługą tą obejmujemy 30 osób chorych i cierpiących. Pomagamy im nie tylko zanosząc Pana Jezusa, który ukoi ich bóle, ale również poprzez modlitwę i dobre słowo staramy się być z nimi oraz z ich rodzinami.
W miesiącu sierpniu w naszej Archidiecezji Cochabamba mamy wielki odpust ku czci Matki Bożej z Urkupiña. W trosce o to, aby chorzy, których mamy pod opieką mogli skorzystać z odpustu zupełnego, 26 sierpnia zorganizowaliśmy z naszej Parafii pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej. Pomagali nam członkowie z grupy Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego oraz grupy Bożego Miłosierdzia. Zapełnił się cały autokar – chorzy i ich rodziny. Razem pielgrzymowaliśmy, aby u stóp Matki Bożej wypraszać potrzebne łaski oraz miłosierdzie dla wszystkich ciepiących i chorych. Wszyscy uczestniczyliśmy we Mszy Świętej sprawowanej przez naszego Ks. proboszcza o. Txema, po której celebrans udzielał Sakramentu Namaszczenia Chorych. Modlitwą otaczaliśmy intencje Ojca świętego, naszej Archidiecezji i Parafii.
Chorzy z zadowoleniem wrócili do swoich rodzin wdzięczni Bogu i Maryi za dar Miłosierdzia oraz możliwość nawiedzenia Sanktuarium Maryjnego

 

s. M. Petronela Hołysz (Cochabamba, Bolivia)