Służebniczka „Siostrą Roku” w diecezji saratowskiej w Rosji

Jak każdego roku na początku lutego Ks. Biskup Diecezji Saratowskiej Klemens Pickel zaprasza osoby konsekrowane na modlitwę i świętowanie z okazji Dnia Życia Konsekrowanego. Spotkania odbywają się w domu zakonnym sióstr Eucharystek w Marksie k. Saratowa. Spotkania są niezwykle ciekawe. Warto tutaj zaznaczyć, że w diecezji saratowskiej posługują siostry i bracia niemal całego świata. Spotkania konsekrowanych to niezwykły czas: czas uwielbiania Boga za dar powołania podczas Eucharystii i adoracji, spotkania tematyczne, konferencje duchowe, czas dzielenia się doświadczeniem wiary.


To również czas wesołej zabawy, którą organizuje sam Pasterz Biskup Klemens. Zabawa jest konkursem polegającym na wyborze „Siostry i Brata Roku”. Aby zostać laureatem tego konkursu trzeba mieć wiedzę z różnych dziedzin: z Biblii, z historii Kościoła, z dokumentów papieskich. Ponadto wymagane są zdolności artystyczne, zdolności kulinarne, a także pewne sprawności, np. umiejętność sterowania zabawkowym mercedesem. Nagrody są jednak warte wysiłków. Za zajęcie pierwszego miejsca organizatorzy zapraszają na pielgrzymkę do Sanktuarium w Europie.


W tym roku najlepszą spośród sióstr okazała się nasza s. Maria Shamovich. Gratulujemy Jej serdecznie! Laureatka I nagrody wybrała pielgrzymkę do Rzymu, a jako osoby towarzyszące zaprosiła s.M. Oxanę Balakina i s.M. Marzenę Wielgus, która wiele lat posługiwała w diecezji saratowskiej.

s. M. Oxana Balakina