Rut – Przyjaciółka Boga.

Z biblijną Rut rozpoczęłyśmy w Domu Generalnym dni skupienia dla dziewcząt w nowym roku formacyjnym. Rut jak dobra i wierna synowa Noemi stała się przewodniczką w odkrywaniu daru przyjaźni. Spotkanie rozpoczęliśmy spotkaniem z Maryją podczas nabożeństwa fatimskiego w parafii św. Jadwigi. Rozważając tajemnice bolesne z życia Maryi i Jezusa w 13 dniu października w 100 rocznicę objawień trzem Pastuszkom z Fatimy dziękowałyśmy za dar modlitwy różańcowej. Podczas wieczornego wartościowego spotkania przy szklanym ekranie poznałyśmy historię pewnej uzdolnionej dziewczynki w filmie Obdarowani.

 

Sobotni poranek rozpoczęłyśmy modlitwą liturgii godzin jutrznią, włączając się w uwielbienie Kościoła. Podczas konferencji ks. Piotr Świerczek nasz duchowy przewodnik prowadził nas drogą poznania biblijnej historii zbawienia w księdze Rut zachęcając do odkrywania daru przyjaźni, która zakłada bezinteresowność i prawdziwą miłość. W czasie adoracji odkrywałyśmy obecność Maryi i Jej oddanie i ufność. Podczas spotkania odkrywałyśmy cechy przyjaźni i bycia dobrym przyjacielem. W Eucharystii, która była najważniejszym spotkaniem dnia stanęłyśmy blisko Serca Jezusa bijącego z miłości do nas zawsze taką samą miłością oddającą życie za każdą z nas. Spotkanie z Rut otworzyło nas  odkrywanie w Historii Zbawienia naszej historii życia.

 

Zapraszamy do obejrzenia relacji zdjęciowej oraz przygotowanej prezentacji o Rut Przyjaciółce Boga. Dziewczętom towarzyszyły s. M. Agnieszka Skrzypek i s. M. Katarzyna Szulc.