Rodzina Edmunda dla dzieci z Dankowa

19 czerwca w Szewnie Rodzina bł. Edmunda wraz ze wspólnotą naszych sióstr zorganizowała “Dzień Dziecka” dla dzieci przebywających w Domu Dziecka w Denkowie.

 

Ten czyn miłosierdzia jest kolejną formą realizacji charyzmatu Ojca Edmunda z racji przeżywanego w parafii roku ku Jego czci w nowennie przygotowującej parafię pw św. Mikołaja w Szewnie do Jubileuszu 700-lecia jej istnienia.

 

Na to “święto dzieci” zorganizowaliśmy przyjazd dzieci do naszego parafialnego przedszkola, gdzie przygotowaliśmy dla nich poczęstunek oraz przedstawienie pt. “Czerwony kapturek” w wykonaniu rodziców dzieci naszego przedszkola. Mali nasi goście wysłuchali również opowiadania o dobroci i miłości Edmunda Bojanowskiego do dzieci, ubogich i chorych a także krótkiego koncertu gitarowego niezwykle utalentowanej muzycznie mieszkanki Szewny Zofii Marzec.

 

Uwieńczeniem spotkania było wspólna zabawa na placu zabaw razem z Rodziną Bł. Edmunda Bojanowskiego oraz grill.

 

Szczęśliwa grupka 15 dzieci niechętnie powracała do Denkowa z zapytaniem: “Przywieziecie nas jeszcze?”

 

Razem z członkami naszej Edmundowej Rodziny w Szewnie poczuliśmy bardzo mocno, jakiej radości i pokoju serca doświadczał bł. Edmund Bojanowski sprawiając choćby maleńką radość osieroconym dzieciom.

 

s.M. Anna Godek