Reszty Duch Święty nauczy was…

Ze słowami z Testamentu bł. Edmunda Bojanowskiego w roku poświęconym Duchowi Świętemu w czasie rekolekcji w Krościenku nad Dunajcem w dniach 16-21 sierpnia wraz z dziewczętami odkrywałyśmy obdarowanie DARAMI DUCHA ŚWIĘTEGO.

 

Duchowym przewodnikiem ukazującym nam podczas Liturgii i konferencji dar mądrości i rozumu, umiejętności i bojaźni Bożej, rady i męstwa oraz dar pobożności był o. Idzi Soroburski Ofm z Chorzowa. Dzieląc się doświadczeniem działania Ducha świętego pozwalał nam odkrywać obdarowanie i zarazem zadanie wynikające z otrzymania Darów Ducha świętego. Trwając we wspólnocie na modlitwie, codziennej Eucharystii, adoracji, a także podczas wspólnej drogi odkrywałyśmy piękno stworzonego świata.  Nie zabrakło wspólnych radosnych pogodnych wieczorków i Lednickich tańców.

 

Jezus zgromadził nas w dużej 46 osobowej wspólnocie i w czasie tych dni uczył nas wzajemnego przyjmowania siebie nawzajem, towarzyszenia sobie w modlitwie, szukaniu woli Bożej dla każdej z nas i razem dla rekolekcyjnej wspólnoty. Mogłyśmy doświadczyć Chrystusa na modlitwie podczas uwielbienia, a także we wspólnym wędrowaniu.

 

 Bo nikt nie ma z nas tego co mamy razem każdy wnosi ze sobą to co ma najlepszego….

 

Ten czas niebyły tak piękny gdyby nie otwartość Sióstr ze wspólnoty w Krościenku, która nas przyjęła i dzięki temu mogłyśmy odkrywać obdarowanie Darami Ducha Świętego. Dziewczętom z Gostynia, Tuchowa, Krakowa, Jędrzejowa, Świniarska, Pilzna, Królówki, Myszkowa, Pilzna i okolic, Dębicy i Szczurowej, Lublina, Firleja, Piastowa i Jasienia towarzyszyły s. M. Ewelina Kozak, s. M. Barbara Szeliga i s. M. Katarzyna Szulc.