Rekolekcje weekendowe KOGO SZUKASZ? – wspomnienie …

Rekolekcje weekendowe KOGO SZUKASZ?
Tuchów, 16-18 czerwca 2017 r.

 

Ostatnie już w bieżącym roku szkolnym spotkanie rekolekcyjne dla dziewcząt – tym razem w nieco przedłużonej i urozmaiconej formie. Koncert, wyprawa plenerowa, wyczyny kulinarne i w końcu pustynia, modlitwa i wyciszenie. Wszystkiego po trochu…

 

Dziewczęta przybyły na Zieloną już wczesnym popołudniem 15 czerwca, skąd wyruszyły wraz z młodzieżą z Tuchowa i okolic do Rzeszowa na koncert Jednego Serca Jednego Ducha.

 

Kolejny dzień – piątek – przebiegał w rytmie odmierzanych kilometrów podczas wędrówki po tuchowskim lesie, gdzie odbyło się ciekawe spotkanie pod hasłem „rozmowy w trawie”. Po powrocie najlepsze kucharki zajęły się przygotowaniem wybornych zapiekanek, a druga grupa przygotowała radosny wieczór pogodny dla całej wspólnoty rekolekcyjnej.

 

Sobotni dzień, to czas pustyni, wyciszenia i modlitwy oraz refleksji nad pytaniem KOGO SZUKASZ? W zgłębianiu tematu pomagały dziewczętom konferencje, które wygłosił ks. Marcin Baran. Uwieńczeniem dnia był wieczór uwielbienia, przeżyty w obecności Pana Jezusa.

 

Wiele pięknych przeżyć, niezapomniane spotkania i radość z chwil spędzonych we wspólnocie z innymi. Dziękujemy Bogu, ale także ludziom, dzięki którym mogłyśmy doświadczyć Bożej miłości, Jego łaski i miłosierdzia.

 

s. M. Barbara Szeliga