Rekolekcje rozeznania powołania w Częstochowie – relacja

Boże, mój Boże szukam Ciebie i pragnie Ciebie moja dusza…

Ps, 63

 

Dokąd zmierzam? Co mam czynić w swoim życiu? Jaką drogą mam iść? Co znaczy, że Ty Panie mnie zapraszasz do oddania życia? To pytania, które bardzo często rozważają młodzi ludzie w momencie ukończenia szkoły, studiów czy w trakcie nauki bądź podejmowanej pracy…

 

Z takimi i myślę jeszcze wieloma innymi pytaniami przyjechały do naszego domu zakonnego w Częstochowie dziewczęta na rekolekcje rozeznania powołania. Każdego dnia gromadził nas Jezus przy swoim sercu na modlitwę liturgiczną, która łączyła nas z całym Kościołem. Gromadził nas Pan, na słuchaniu Jego Słowa, które wraz z nami rozważał ks. Bartłomiej Król – sercanin. Słowo Boże czyta nasze życia, a Pan w historii życia ukazuje nam jak nas prowadzi. Odkryć Jego prowadzenie można było szczególnie podczas adoracji w ciszy, a także rozmów indywidualnych i wspólnotowych. W godzinach popołudniowych Pan zapraszał nas na spotkanie w Eucharystii, gdzie „dawał nam się cały” abyśmy w nim trwały i owoc przynosiły. Każdy wieczór spędzaliśmy pod czujnym pełnym miłości spojrzeniem Matki Bożej na Jasnej Górze. W Jej oddaniu uczyliśmy się odpowiedzi na Boże wezwania kierowane dla nas.

 

Czas rekolekcji we wspólnocie Sióstr Służebniczek to czas bycia z Siostrami na modlitwie przy wspólnym stole i w rozmowach i prostych gestach otwartości gościnności. W czasie tych dni od 10-14 lipca wspólnie z dziewczętami modliliśmy się o dobre rozeznania powołania i odwagę do pójścia za Panem.

 

s.M. Katarzyna Szulc