Rekolekcje i dokształcanie w Boliwii 2018

29-01-2018 | Echo z misji

5 stycznia 2018 r. w domu rekolekcyjnym Tiquipaya odbyło się spotkanie formacyjne z mgr. Gonzalo Valverde Carrion na temat „Charyzmat wychowawcy”. Spotkanie miało formę warsztatów. Potem było spotkanie z Przełożoną Wikariatu Misyjnego s. M. Bejzymą Jodłowską, która zachęcała nas do wierności i otwartości na Ducha Świętego oraz przekazała ważniejsze informacje z życia Wikariatu. Tego samego dnia wieczorem uczestnictwem w Mszy Świętej rozpoczęłyśmy nasze coroczne rekolekcje, w których uczestniczyło osiemnaście sióstr z naszej rodziny zakonnej i cztery siostry z innych zgromadzeń.

 

W tych dniach duchowej odnowy Bóg przemawiał do każdej z nas poprzez osobę Ojca Claudio José Ríos Saavedra ze Zgromadzenia Clerigos de San Viator, narodowości chilijskiej; który dzielił się z nami swoim doświadczeniem wiary w kluczu głównego tematu rekolekcji: powołanie jako dar Bożego Miłosierdzia.

 

Zachęcał nas do tego, że jako osoby konsekrowane mamy czerpać inspiracje do macierzyństwa duchowego z Najświętszej Maryi Panny, która jest przykładem naszego duchowego macierzyństwa. Wskazywał także na osobę bł. Edmunda Bojanowskiego, jako wnikliwego obserwatora rzeczywistości i zachęcał, aby naśladować go w jego spojrzeniu na otaczający nas świat.

 

Ufam, że Bóg pobłogosławił, abyśmy te święte dni przeżywały  w Jego obecności, wzmocniły naszego ducha i z nowym zapałem mogły nadal służyć Chrystusowi obecnemu w każdym człowieku.

 

s. M. Guillermina Nogales Orellana