Radość Ewangelii, czyli narodzić się dla Słowa – rekolekcje dla młodzieży

W naszym domu zakonnym w Krościenku nad Dunajcem w dniach 10-13 listopada odbyły się rekolekcje dla młodzieży, która przyjechała z różnych części Polski. Spotkanie niecodzienne, bo współtworzone przez trzy zgromadzenia zakonne czyli w bogactwie charyzmatów. Towarzyszyło nam pragnienie ponownego narodzenia się dla Słowa Bożego.

 

Prezentki, Służebniczki i Paulini zaprosili młodych do wspólnej modlitwy, „rozmów Nikodemowych”, wspólnych wypraw górskich oraz co najważniejsze, do odkrycia piękna Jezusa Chrystusa, który chce abyśmy żyli z pasją. Dzień rozpoczęliśmy od adoracji w cisz, by już na początku dnia spotkać Pana, z Nim zacząć dzień, spojrzeć na Niego oraz na siebie Jego oczami. Następnie w łączności z Kościołem modliliśmy się Liturgią godzin. Po śniadaniu wyruszaliśmy na szlak nie tylko górski, ale też czas konferencji w drodze, milczenia, rozmów i poznawania Pana w pięknie Pienin, które o każdej porze roku urzekają. Patrząc na ich piękno aż chce się wołać: Jak wielki jest Pan! Wieczorem przeżywaliśmy wspólną Eucharystię wraz z dzieleniem się Słowem z dnia, jakie dał nam Pan. Po wspólnych nieszporach był czas na spotkania i rozmowy o życiu, powołaniu, o tym, jak to jest, że Pan jednych zaprasza na tą drogę, a innym proponuje małżeństwo. Był to czas wzajemnego poznania, ubogacenia się sobą i podzieleniem się swoimi talentami.

 

Rekolekcje międzyzakonne dla młodych to również wyjątkowy czas dziękczynienia za dar powołania. Radość Ewangelii towarzyszyła naszym wspólnym spotkaniom, podczas których prosiliśmy Jezusa by przyszedł i zajął miejsce na tronie naszych serc. Serc, które Go szukają, wyglądają i pytają jaka jest ich droga powołania.

 

 

 Jak piękny był to czas niech pokażą nasze zdjęcia ….

 

 

s.M. Katarzyna Szulc