PRZYPOWIEŚĆ O SIEWCY – SKUPIENIE DZIEWCZĄT W KRAKOWIE

„Oto siewca wyszedł siać…” – pod tym hasłem w dniach 16-17 lutego 2019 r. odbyło się skupienie dla dziewcząt w naszym domu w Krakowie. Zasianym ziarnem jest Słowo Boga, które chce trwać w nas, wskazywać dobry kierunek naszemu życiu oraz przemieniać to, co przeszkadza nam wzrastać, aby coraz bardziej otwierać się na Boga. Dla trzydziestu czterech uczestniczek był to czas odkrywania, jaką glebą jest ich własne serce. Zatrzymanie się nad „Przypowieścią o siewcy” ukazało nam zadanie, które trzeba podjąć, aby troszczyć się o ziarno. W przedstawianych przez dziewczęta pantomimach i scenkach z jednej strony zobaczyliśmy co dzieje się, kiedy Słowo Boże jest w nas zagłuszane, z drugiej zaś, kiedy dbanie o ziarno wydaje piękne owoce w naszym duchowym życiu. Czas modlitwy osobistej, wspólnych spotkań, wysłuchanych konferencji oraz możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej, uczestnictwo w Eucharystii i adoracji Najświętszego Sakramentu był dla dziewcząt czasem pielęgnacji ziarna i stawaniem się „żyzną glebą”, w której ziarno może wzrastać.

Doświadczenie tego skupienia pokazało nam hojność Boga – Siewcy, który daje zawsze to, co dla nas najlepsze. Ofiarne pielęgnowanie ziarna prowadzi do dobrego wykorzystania darów, które dzięki Bożej hojności otrzymaliśmy od Boga.

Uczestniczki zabrały ze sobą wcześniej zasiane ziarenka, które w ich domach ukażą owoc tego spotkania. Najpiękniejszych owoców nie widzimy od razu, aby je zobaczyć potrzeba czasu, który Bóg odmierza inaczej niż my.

Dziękujemy ks. Bartoszowi Zaborowskiemu za towarzyszenie nam w czasie tych dni oraz  s.M. Katarzynie Król, s.M. Karolinie Dobosz i s.M. Klaudii Sochockiej, które w przeżywaniu skupienia nam pomagały.

                                                                                                 s.M. Klaudia Sochocka