Przyjęcie nowych Członków do Rodziny bł. Edmunda Bojanowskiego – Cochabamba-Tupiza

07-12-2019 | Echo z misji

W ostatni dzień roku liturgicznego, 30 listopada 2019, odbyło się przyjęcie nowych członków Rodzina bł Edmunda z Cochabamba, a pozostali odnowili swoje zobowiązania. W sobotnie popołudnie, w kaplicy domowej Sióstr Służebniczek Dębickich, O. Józef Smyksy CSsR celebrował Eucharystię, podczas której obecni członkowie Rodziny bł. Edmunda złożyli swoje zobowiązania do pójścia drogą życia chrześcijańskiego według przykładu Patrona. Podczas homilii celebrans przypomniał wszystkim – obecnym siostrom jak i członkom Rodziny, że naszym podstawowym obowiązkiem jest ochrona godności dziecka Bożego w sobie i w  innych.

Do tej uroczystości Członkowie Rodziny, jak i nowe osoby, które zostały zachęcone przykładem życia Błogosławionego, przygotowali się nie tylko przez dzień skupienia, ale także przez cały miesiąc – poprzez dni wspólnej modlitwy, refleksji i odwiedzin w rodzinach, w których  przybliżali  postać swojego Patrona. Na zakończenie Eucharystii było ucałowanie relikwii Błogosławionego Edmunda Bojanowskiego, a potem wspólna agapa w domu sióstr.

s. M. Abelina Cardenas

W innej wspólnocie, w Tupizie, Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego, którą prowadzi s. M. Doli Sandoval, uczestniczyła w Eucharystii sprawowanej w kościele parafialnym ku czci swego Patrona i odnowiła swoje zobowiązania. Uczynili to 14 listopada 2019 r. , w przypadającą w tym roku 205. rocznicę urodzin Edmunda Bojanowskiego.

Z tym wydarzeniem współbrzmią słowa zapisane przez Błogosławionego:


„Miły to był sercu mojemu widok, że z liczniejszym gronem wiernych będę się mógł goręcej modlić i uroczystym nabożeństwem dzień dzisiejszy obejść (…)”.