Przekraczając Bramę Miłosierdzia

8 grudnia w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Bazylice św. Piotra w Watykanie papież Franciszek zainaugurował Jubileuszowy Rok Miłosierdzia.

Kilka dni po otwarciu przez papieża Franciszka Drzwi Świętych w Bazylice św. Piotra w Rzymie, Bramy Miłosierdzia stanęły otworem w tysiącach innych kościołów jubileuszowych w diecezjach całego świata. W Polsce jest ok. 500 świątyń, w których można uzyskać odpust zupełny dla siebie lub za zmarłych. Jedną z nich jest świątynia Miłosierdzia Bożego w Dębicy, której BRAMĘ MIŁOSIERDZIA przekroczyły uczestniczące w niedawno zakończonych rekolekcja Siostry Służebniczki.

Była to dla sióstr szczególna okazja dziękowania Bogu za łaski otrzymane w zakończonym już Roku Życia Konsekrowanego. Podczas Eucharystii, której przewodniczył Ksiądz Prałat Józef Dobosz– Proboszcz Parafii a koncelebrował o. Stanisław Łucarz SJ, rekolekcjonista, siostry modliły się by w trwającym Roku Nadzwyczajnego Jubileuszu z każdym dniem stawać się coraz bardziej MIŁOSIERNE JAK OJCIEC.

 

„Życie konsekrowane ma zawsze związek z Bożą miłością i miłosierdziem.
Ci, którzy odpowiadają na wezwanie Boga, odpowiadają na jego miłość”

 

bp Kazimierz Gurda,
przewodniczący Komisji Episkopatu
ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego.