Poświęcenie nowej ochronki w Cochabamba

04-07-2017 | Echo z misji

W naszym domu Wikariatu Misyjnego w Cochabambie, 14 czerwca 2017 r. było poświęcenie  nowej ochronki pw. „Opatrzności Bożej”. Uroczystość rozpoczęła Msza św., której przewodniczył Ks. Carlos Curriel, wikariusz biskupi archidiecezji Cochabamba. Koncelebrowali: ks. Txema, proboszcz Parafii w Cochabamba, oraz o. Józef Smyksy CSsR, o. Józef Bunar CSsR, o. Andrzej Pasiut OFMConv., o. Bogusław Czuryło OFMConv. i ks. Paweł Zurowski, misjonarz pochodzący z Diecezji Tarnowskiej a pracujący w el Fortin – Vicariato Nuflo de Chavez w Boliwii. Byli też obecni przedstawiciele z urzędu miasta, gminy oraz osoby odpowiedzialne za dzieło wychowania i dzieła charytatywne.

 

Na zaproszenie odpowiedziały również siostry sercanki i siostry z naszych wspólnot z Tiquapaya, Tarija, Omereque i Pasorapy. Oczywiście nie brakowało najbardziej zainteresowanych – dzieci z rodzicami. Na zakończenie Mszy św. s. M. Bejzyma Jodłowska, przełożona Wikariatu Misyjnego wyraziła podziękowanie Bogu i ludziom dobrej woli za wszelką pomoc i wsparcie tego, jak wierzymy, Bożego dzieła. Szczególne podziękowania skierowała do Diecezji Tarnowskiej, zwłaszcza do dzieci z grup kolędników misyjnych, dziękując za ich trud i wielkie serce.

 

Po liturgii razem udaliśmy się do nowej ochronki, gdzie Wikariusz Biskupi Ks. Carlos Curriel przeciął symboliczną wstęgę i poświęcił wszystkie pomieszczenia. Na twarzach dzieci i rodziców widziało się wielką radość. Dla wszystkich siostry przygotowały skromny poczęstunek.

 

Razem modliliśmy się prosząc: „Opatrzności Boża, czuwaj nad nami, byśmy jak Edmund w miłości wytrwali…”

 

s. M. Edigna Solecka