Poślubiły Miłość, która nigdy ich nie zdradzi …

Celem naszego Zgromadzenia – Sióstr Służebniczek jest oddawanie chwały Trójcy Przenajświętszej, co wyraża się w całkowitym oddaniu się Bogu Ojcu sercem niepodzielnym, za łaską Ducha Świętego, poprzez naśladowanie Chrystusa czystego, ubogiego i posłusznego oraz służbę Kościołowi i świadczenie wobec świata o rzeczywistości eschatologicznej.

 

Pragnąc włączyć się w realizację misji Zgromadzenia Służebniczek, po dwuletnim przygotowaniu w nowicjacie i rekolekcjach,  21 sierpnia 2017 roku dwie siostry: s. Anna i s. Klaudia w dębickim kościele klasztornym, złożyły pierwsze śluby zakonne. Uroczystej Eucharystii przewodniczył ks. Dr Andrzej Pękala – Kapelan Domu Generalnego, który do składających śluby Sióstr oraz wszystkich wiernych skierował okolicznościowe słowo. Kaznodzieja podkreślił, że „… przyjdą różne burze w waszym życiu. One muszą być. Lecz życzę wam, aby charakteryzowała was ufność w Chrystusa, który jest. Może wydawać się, że śpi – ale On dlatego śpi, bo jest spokojny. On wie, że w Jego bliskości jesteście bezpieczne”. Gratulując Siostrom odwagi pójścia za Jezusem, za głosem powołania dodał: „Bądźcie szczęśliwe. Poślubiłyście Miłość, która nigdy Was nie zdradzi”.

 

Kazanie: Ks. Kapelan Andrzej Pękala

 

Na znak złożonej profesji siostry otrzymały habity z różańcem i granatowe wolony oraz krzyże i konstytucje Zgromadzenia.

 

Z kolei dzień później, tj. 22 sierpnia 2017 roku, kolejne dwie siostry: s. Anna i s. Urszula ślubowały zachowanie rad ewangelicznych już nie na rok, ale na całe życie. Eucharystii podczas której dokonała się wieczysta konsekracja sióstr przewodniczył ks. Biskup Andrzej Jeż. W okolicznościowym słowie nawiązał on do przeżywanej w tych dniach nowenny jasnogórskiej przez Jubileuszem 300-lecia Koronacji Czarnej Madonny, której towarzyszą rozważania pod hasłem „Koronowana Służebnica”. „Królowa i służąca w jednej osobie to raczej zaskakujące zestawienie. Zaskakujące w kategoriach jakich patrzy świat człowiek, który jest zanurzony w świecie. Jednakże życie zakonne dokonuje się w innym wymiarze, gdzie stosuje się inną optykę widzenia i oceniania”.

 

Kazanie: Ksiądz Biskup Andrzej Jeż

 

Na znak wieczystych zaślubin siostry otrzymały srebrne obrączki z Sercem Jezusa, któremu ślubowały miłość sercem niepodzielnym.

 

 

Nasze Siostry polecamy modlitwie by za przykładem bł. Ojca Założyciela Edmunda Bojanowskiego – w Boskim Sercu Jezusa odnajdywały źródło wielkiej miłości do Ojca i ludzi oraz czerpiąc z Niego moc, kochały i służyły jak Chrystus.

 

Zapraszamy do obejrzenia FOTO-RELACJI

I śluby zakonne

 

Profesja wieczysta