Popołudnie u Sióstr Służebniczek … Cochabamba

02-07-2019 | Echo z misji

W Boliwii właśnie rozpoczęły się ferie zimowe… tak, zimowe. U nas w Cochabamba zima, ale bez śniegu, bo to pora sucha. W niektórych województwach górskich, np. Potosi, Oruro, La Paz temperatury spadają w tym czasie nawet do 8-10 ºC poniżej zera i tam też ferie często są przedłużane z dwóch do trzech tygodni, więc prawdziwa zima.

Czym się zajmują dzieci i młodzież podczas wakacji? Tak, jak i gdzie indziej… Zostawiają na pewien czas książki i zeszyty, niektórzy zapisują się na dodatkowe lekcje, inni, których na to stać, wyjeżdżają do rodziny, ale większość spędza ferie w domu pomagając rodzicom w opiece nad młodszym rodzeństwem lub podejmując prace, aby pomóc rodzinie.

Kilka dziewcząt z naszej szkoły im E. Bojanowskiego skorzystało z zaproszenia naszej wspólnoty i na dobry początek wakacji spędziło wspólnie z nami sobotni, popołudniowy czas. Podczas tego popołudnia dziewczęta miały okazję uczestniczyć w refleksji przygotowanej przez s. M. Ingrid Torrez na temat; „Stworzone z Miłości, kochane i powołane do miłości”, był także czas na osobistą modlitwę i spotkanie wspólnotowe z siostrami.

Spotkanie to zaowocowało propozycją, która wypłynęła ze strony uczestniczek, aby kontynuować takie „popołudnia u sióstr”.

Siostry Służebniczki Dębickie

            Cochabamba – Boliwia