Ponowne spotkanie – Podsumowanie projektu „Dolina Pokoju”

10 czerwca 2017 r. niemalże wszyscy uczestnicy realizowanego przez Stowarzyszenie im. Edmunda Bojanowskiego projektu „Dolina Pokoju” a zatem aktorzy i wykonawcy lampionów fatimskich, spotkali się ponownie – już nie na próbie – ale by posumować czas spędzony na warsztatach teatralnych, muzycznych i plastycznych. 

 

Wszystko co dotyczy „Doliny Pokoju” odnosi się bezpośrednio do Maryi i jest z Nią związane, dlatego na miejsce spotkania uczestnicy projektu wybrali Sanktuarium Matki Bożej w Zawadzie. Kto tylko mógł, na miejsce spotkania przybył pieszo. Pielgrzymów nie odstraszyła nawet nadchodząca burza, która za łaską Opatrzności Bożej i zapewne dzięki Matce Bożej ominęła nas docierając jedynie drobnymi kroplami deszczu. 

 

U celu czekała na pątników pozostała grupa osób. Swoją obecnością zaszczycił nas również Pan Robert Chodur, który towarzyszył nam podczas warsztatów teatralnym dzieląc się swoim aktorskim talentem. Wszyscy razem uczestniczyliśmy w Eucharystii sprawowanej w naszej intencji przez ks. Kapelana Sióstr Służebniczek Andrzeja Pękalę.

 

Po zakończonej Mszy Świętej miał się odbyć grill, jednak w między czasie deszcz dotarł do Zawady i nieco pokrzyżował nasze plany. Na szczęście znaleźliśmy schronienie w Domu Pielgrzyma, gdzie w równie sympatycznej atmosferze podziękowaliśmy sobie za uczestnictwo w projekcie i czas wspólnie spędzony na większą chwałę Bożą. Wszyscy otrzymali również drobny ale cenny upominek, który sprawił każdemu wiele radości. Była to bowiem płyta z nagraniem przedstawienia „Dolina Pokoju”.

 

W tym czasie udało się również przygotować grillowy poczęstunek. Wzmocnione posiłkiem dzieci ruszyły do zabawy, a dorośli kontynuowali niekończące się rozmowy.

 

s. Monika Duda