Pojechały po „Pokój serca”

Świeccy pracownicy dzieł prowadzonych przez nasze Zgromadzenie uczestniczyli we wrześniowym spotkaniu formacyjnym w Dębicy. Pojechały po “Pokój serca”! A oto ich wspomnienia pracowników Ochronki w Gostyniu:

W dniach 13-14 września 2019 r. w Dębicy odbyły się warsztaty prowadzone przez ojca Rafała Huzarskiego. Szkolenie było dla nas wyjątkowe. Były to nie tylko wykłady, ale również medytacja i rozmowy z innymi uczestnikami. Oderwanie od życia codziennego, zatrzymanie się na chwilę skłoniło nas do refleksji; jaki jest sens życia? jakie wartości są najważniejsze? do czego dążymy? Czy mamy silną wolę i idziemy przez życie jak św. Paweł, który w swoim życiu pokonywał wiele trudności. Nie poddawał się, słuchał głosu Boga i trwał w wierze. Jego historia pokazała, że „Porażka dołuje, doświadczenie wzmacnia” . Kształcenie pomogło nam oczyścić swoją duszę ze złych emocji, gniewu oraz znaleźć „Pokój serca”, a „wszystko możliwe jest dla tego kto wierzy”.

                                                                                                         Karolina Kula

Z wielką radością przyjęłyśmy zaproszenie na warsztaty, choć do końca nie wiedziałyśmy, w jakiej formie i na jaki temat się one odbędą. W programie warsztatów pt. „Pokój serca” znalazły się konferencje, medytacja i praca w grupach. W rozmowach i przemyśleniach skupiłyśmy się na pokoju w sferze osobistej, zawodowej i społecznej. Podczas medytacji uznałyśmy, że lęk i niepokój towarzyszy nam w wielu momentach naszego życia. Jednak św. Paweł zachęca nas, abyśmy wzięli „udział w trudach i przeciwnościach, jako dobry żołnierz Chrystusa Jezusa!” Z mocą Boga jesteśmy więc gotowe pokonać trudności życiowe i świadczyć miłości Boga w codzienności życia, do której powróciłyśmy. Dziękujemy Siostrom za zorganizowanie takiego spotkania w Dębicy.

 Aneta Waleńska