Pielgrzymka ku czci św. Marka (Pasorapa)

02-05-2016 | Echo z misji

Towarzysząc wspólnocie parafialnej i podtrzymując jej tradycje religijne, w dniu 25 kwietnia 2016 r., w święto patronalne Pasorapilli – jednej ze wspólnot należącej do naszej parafii, uczestniczyłyśmy w corocznej pieszej pielgrzymce ku czci św. Marka. W tym roku pielgrzymka została zainicjowana przez Rodzinę bł. Edmunda, która apostołuje w naszej parafii oraz przez naszą wspólnotę. Ks. Proboszcz w homilii wyraził wdzięczność za podtrzymywanie tej tradycji.
Tak się złożyło, że po zakończeniu Tygodnia Modlitw o Powołania łączyłyśmy się duchowo z organizowaną w Polsce w naszym Zgromadzeniu pielgrzymką w intencji uproszenia powołań, która wyrusza 1 maja z Tarnowa do Sanktuarium w Tuchowie. Jedną z naszych głównych intencji była prośba o nowe powołania. Korzystałyśmy z okazji, gdyż w pielgrzymce oprócz osób dorosłych należących do Rodziny bł. Edmunda i małej grupy dzieci uczestniczyła przede wszystkim młodzież ze szkoły średniej z Pasorapa. Pielgrzymce towarzyszyły oprócz sióstr z siostry z naszej wspólnoty s. Abelina i Agnella ze wspólnoty z Omereque –Mataral wraz z kandydatkami.
Była też okazja do spotkania z naszymi kandydatkami, ponieważ na zakończenie pielgrzymki w kaplicy Pasorapilla ustawiła się duża kolejka wiernych oczekujących na zapisanie swojej intencji Mszy św. ku czci św. Marka. My także przez jego wstawiennictwo polecałyśmy Bogu nasze intencje. Natomiast Rodzina bł. Edmunda przygotowała dla wszystkich pielgrzymów śniadanie częstując nas chlebem i gorącą czekoladą.

 

Wspólnota sióstr z Pasorapa (BOLIVIA)