Paradiso 2017

Zaraz na początku wakacji od 26 do 30 czerwca 2017 r., zostałyśmy zaproszone do włączenia się w diecezjalne spotkanie młodych Paradiso 2017 organizowane na Świętej Górze w Gostyniu dla młodzieży z archidiecezji poznańskiej. W poniedziałek zarejestrowało się ponad 400 młodych ludzi gotowych na spotkanie z Panem Bogiem i ze sobą w radości płynącej z wiary.

 

Każdego dnia towarzyszyli nam Księża Biskupi: bp. Marek Solarczyk, bp Krzysztof Włodarczyk, oraz bp Damian Bryl – głosili katechezy, odpowiadali na pytania uczestników Paradiso oraz przewodniczyli uroczystej Mszy świętej.

 
W poszczególnych dniach młodzież miała też okazję wysłuchać różnych świadectw: Dobromir Makowski mówił o mocy bożej uwalniającej od uzależnień i prowadzącej w codzienności w pracy wychowawczej wśród zagubionych młodych ludzi, Patrycja Hurlak – aktorka przestrzegała przed różnymi formami okultyzmu, magii i tzw. wolnymi związkami. O. Adam Borysik SAC dzielił się swoim doświadczeniem pracy z bezdomnymi w poznańskich  schroniskach, a s. Nina – pasterka podkreślała wartość wspólnoty w dążeniu do świętości w Kościele.

 

 

Po południu młodzi mieli okazję doskonalić i zdobywać nowe umiejętności w różnych warsztatach tematycznych, a wieczorem bawić się i chwalić Pana podczas koncertów. Naszym zadaniem było towarzyszenie modlitwą i obecnością. Wielu młodych przychodziło też, by porozmawiać, o coś zapytać lub poprosić o modlitwę. Siostry z gostyńskiej ochronki pomogły nam urządzić namiot powołaniowy i brały udział również w niektórych punktach programu.

 

Dziękujemy za możliwość przeżycia tych wspaniałych dni i polecamy modlitwom sióstr tych młodych ludzi tak bardzo potrzebujących naszego wsparcia i naszej obecności. Dziękujemy też wspólnocie sióstr ze Świętej Góry za wszelką pomoc i siostrzaną obecność. s. M. Ligoria Janas, s. M. Michalina Biel i s. M. Katarzyna Król.

 

s. Katarzyna Król