Odkrywanie piękna młodości

W dniach 19-21 października 2018 r. w  domu zakonnym sióstr w Solcu Kujawskim odbyło się weekendowe spotkanie dla dziewcząt. Na zaproszenie odpowiedziały dziewczyny z Warszawy, Gostynia i oczywiście z Solca Kujawskiego. Patronką spotkania była wyjątkowa nastolatka, bł. Chiara Luce Badano. Mówią o niej, że była światłem i to światło niosła. Spoglądając na Jej życie dziewczęta mogły poznawać moc Jej wiary i otwarcie na działanie Ducha Świętego. Chiara odkryła Jezusa, a przez uczestnictwo w spotkaniach organizowanych przy swojej parafii, uczyła się być dobrą chrześcijanką. Poznając potrzeby innych dzieliła się tym co ma i choć nigdy nie była na misjach miała misyjne serce, gotowe do służby. Jak prawie wszystkie nastolatki w jej wieku miała też swoje problemy zarówno w szkole jak i w domu. Dziewczęta  podczas spotkania miały okazję odkryć, że Chiara jest bardzo do nich podobna w przeżywaniu młodości i zaangażowaniu w życie parafii.

            Zostając świętą stała się wzorem dla wielu. W chorobie była światłem  dla otoczenia, niejednokrotnie zawstydzając swoją wiarą i miłością do Jezusa. Kiedy nie miała już sił fizycznych, mówiła:

Niczego już nie posiadam, ale mam jeszcze serce, którym mogę kochać. 

 

Młodym bł. Chiara zostawiła przesłanie: 

Ja nie mogę już biec, ale chciałabym przekazać Wam pochodnię, jak na olimpiadzie. Macie jedno życie, warto przeżyć je dobrze.

 

Dziewczęta wyraziły ogromną wdzięczność Siostrom ze wspólnoty w Solcu Kujawskim, które z radością je przyjęły oraz Księdzu Michałowi Borowskiemu za poprowadzenie ich duchową drogą bł. Chiary.

Dziewczętom towarzyszyły s. M. Ewelina Kozak i s. M. Michalina Biel z Gostynia, s. M. Katarzyna Gwóźdź z Solca Kujawskiego i s. M. Katarzyna Szulc z Dębicy.

s.M. Katarzyna Szulc