Obdarowane Darami Ducha Świętego

W dniach 9-11 lutego 2018 r., w naszym Domu Zakonnym w Solcu Kujawskim dziewczęta ze Szczecinka, Gostynia, Warszawy i Solca podczas rekolekcji odkrywały DAR OBDAROWANIA DUCHEM ŚWIĘTYM.

 

Po drogach modlitwy obdarowania darem sakramentu pokuty i pojednania oraz bezcennym darem Eucharystii prowadził nas o. Jacek Burnus – redemptorysta z Torunia. Podczas spotkań odkrywałyśmy działanie Ducha Świętego oraz dary jakimi nas napełnił już od sakramentu chrztu św. W sobotę udałyśmy się z pielgrzymką do Torunia, gdzie modliłyśmy się w kościele św. Józefa – Patrona obecnego roku oraz w sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Miałyśmy także okazję odrywać piękno stworzonego świata uczestnicząc w zajęciach w Toruńskim Planetarium. Te dni były czasem  spotkania i wzajemnego obdarowywania się radością, miłością i darem nowych przyjaźni.

 

Ogromna wdzięczność dla Sióstr ze wspólnoty z Solca Kujawskiego, które z radością przyjęły dziewczęta. Dziewczętom towarzyszyły s. M. Katarzyna Gwóźdź, s. M. Ewelina Kozak oraz s. M. Katarzyna Szulc.