Niepokalana Ty zawsze mnie rozumiesz … – słowami bł. Edmunda

Dziś przed rozpoczęciem nowenny do Jej Uroczystości chcę zachęcić Cię do naśladowania Jej cnoty zaufania. Zobacz jak bardzo Bóg obdarzył Ją zaufaniem – zechciał aby w tej prostej dziewczynie zamieszkał Jego Syn, a przez to powierzył Jej swój najdroższy skarb – Jezusa. Ona wszystko to, co się wydarzało w Jej życiu od dnia Zwiastowania przez wszystkie tajemnice dnia codziennego rozważała w sercu i trwała w przekonaniu, że Pan jest z Nią.

 

Chcę Ci powiedzieć, że jest to dla nas droga do tego by żyć w przekonaniu, że Ona Niepokalana zawsze nas rozumie. Rozumie Twoją historię życia, mało tego chce uczyć Ciebie rozważać wszystko w sercu bez zbytecznego komentowania, bez narzekania. Bóg obdarzył Ją zaufaniem i przez to daje Nam Ją byśmy Jej ufali. Twoja i moja codzienność pomimo upływu czasu jest podobna. Dlaczego? Bo przeplatają się chwile radości, pełne szczęścia i nadziei i są te trudne, gdzie miecz przebija codzienność i trudno żyć. Jej cicha obecność chce nam powiedzieć, że możemy Jej powiedzieć o wszystkim i możemy być pewni, że Ona nie tylko wysłucha, ale jak w Kanie Galilejskiej powie Synowi o naszych troskach. Piszę do Ciebie, bo tego doświadczałem. Być może w tych dniach masz jakąś szczególną ważną intencję.

 

Zachęcam Cię do odprawienia nowenny przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Zawierz Jej swoją drogę zaufania i przez tę modlitwę ucz się wierności. Rozważaj w swoim sercu tajemnice z Jej życia. Odnajdujemy je w Słowie Bożym, kiedy Anioł przychodzi, by Zwiastować Dobrą Nowinę – wtedy uczy nas zaufania Słowu i wolności w decyzji “Oto ja Służebnica Pańska”. Odnajdujemy Ją spieszczą za obietnicą Słowa do Elżbiety, Ona uczy nas służby. Spotykamy Ją wraz z Józefem szukającymi schronienia, by mógł narodzić się Boży Syn. Tutaj uczy nas zaufania Słowu, które ma moc się wypełnić. Kiedy uciekają do Egiptu uczy nas dyspozycyjności. Wiara Maryi najbardziej widoczna jest w bliskości krzyża. Proszę, rozważaj te tajemnice w kontekście Twojego młodego życia. Pamiętaj, Niepokalana Ona zawsze cię rozumie. Bez Niej trudno byłoby nam żyć na tym świecie. Aby kogoś bardziej poznać trzeba z nim być, trzeba go poznawać. Masz przed sobą dziewięć dni nowenny, poznawaj bardziej Maryję, zawierzaj Jej ważne sprawy i ucz się Jej spojrzenia na rzeczywistość pełnego zaufania i wiary.

 

Oddany Niepokalanej Edmund Bojanowski

 

 

Foto: By Peter Paul Rubens – User:Jean-Pol GRANDMONT (2013), Domena publiczna