Niedziela powołaniowa w parafii Św. Michała Archanioła w Witkowicach – 13. października 2019 r.

Przeżywając Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny, uświadamiamy sobie, że każdy z nas ma swoją misję i zadanie do spełnienia w Kościele. Jesteśmy posłani, by nieść Chrystusa ludziom i świadczyć o Jego miłości. Nasza obecność w parafii Witkowice, w szczególnym dniu miesiąca, kiedy obchodzony był Dzień Papieski oraz kolejna rocznica objawień fatimskich, miała wyjątkowe znaczenie.

Od wczesnych godzin porannych, aż do samego wieczora siostry swą obecnością, modlitwą, głoszonym Słowem i śpiewem włączyły się w modlitwę tamtejszej wspólnoty parafialnej, powierzając Panu Bogu całe dzieło misyjne Kościoła, a szczególnie posługę naszych sióstr misjonarek. Siostry poprowadziły także wieczorne nabożeństwo fatimskie, prosząc przez wstawiennictwo Matki Bożej Fatimskiej o dar nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.

W posługę tę włączyło się wiele sióstr: s. M. Seweriana Mleczko, s. M. Ewa Kitlińska, s. M. Agnieszka Jurek, s. M. Edyta Piekarz, s. M. Anna Godek, s. M. Katarzyna Szulc, s. M. Justyna Marzec oraz s. M. Barbara Szeliga. Prowadzenie wieczornego nabożeństwa podjęła siostra mistrzyni s. Maria Płatek wraz z Postulantkami z Dębicy.

Dziękujemy Panu Bogu za ten czas łaski i wdzięczną pamięcią oraz modlitwą otaczamy Księdza Proboszcza i całą parafię. Bóg zapłać!

s. M. Barbara Szeliga