Niedziela Dobrego Pasterza w parafii Kętach

Od 56 lat IV Niedziela Wielkanocna jest modlitwą całego Kościoła o dar nowych powołań do kapłaństwa i życia zakonnego. Każdej takiej niedzieli towarzyszy Orędzie papieża Franciszka. W tegorocznym Orędziu Ojciec Święty wraca z młodymi do niedawnego Synodu poświęconego młodzieży oraz Światowych Dni Młodzieży w Panamie. Zachęca w nim, aby modlić się o Odwagę podjęcia ryzyka ze względu na obietnicę Boga. Wskazuje też na odwagę wyboru:

Oczywiście, przyjęcie tej obietnicy wymaga odwagi, by podjąć ryzyko wyboru. Pierwsi uczniowie, czując się powołanymi przez Niego do wzięcia udziału w większym marzeniu, „natychmiast zostawili sieci i poszli za Nim” (Mk 1, 18). Oznacza to, że aby przyjąć powołanie Pana, musimy zaangażować się całymi sobą i podjąć ryzyko zmierzenia się z bezprecedensowym wyzwaniem. Trzeba zostawić to wszystko, co chciałoby nas przywiązać do naszej małej łódki, uniemożliwiając nam dokonanie definitywnego wyboru. Musimy mieć tę śmiałość, która energicznie pobudza nas do odkrycia planu, jaki ma Bóg dla naszego życia. W gruncie rzeczy, kiedy stajemy przed rozległym morzem powołania, nie możemy sobie pozwolić, aby naprawiać nasze sieci w łodzi, która daje nam bezpieczeństwo, ale musimy zaufać obietnicy Pana. Orędzie na 56 Tydzień Modlitwy o Powołania.

            12 maja 2019 r., z modlitwą o dar nowych powołań, udałyśmy się do parafii p. w. Najdroższej Krwi Chrystusa w diecezji bielsko – żywieckiej. Podczas Mszy świętej Siostry włączyły się w liturgię przez śpiew, czytanie i słowo. Dzieliły się historią swojego powołania wskazując tym samym na charyzmat służby odkryty i przekazany przez Założyciela Zgromadzenia. Wierni mieli okazję zapoznać się z działalnością Stowarzyszenia im. Edmunda Bojanowskiego „Dobroć”, które jest prowadzone przy placówce w Dębicy. Spotkanie w parafii było okazją zachęcania  wiernych do modlitwy w rodzinach o dar nowych powołań z parafii.

W parafii w Kętach modliły się z nami: s.M. Renata Borodziuk, s.M. Berta Zybura, s.M. Grażyna Lupa z Krościenka nad Dunajcem oraz s.M. Monika Duda i s.M. Katarzyna Szulc z Dębicy.

Za bł. Edmundem Bojanowskim w sercach naszych zapisały się słowa, jakie kiedyś zapisał w Dzienniku pod datą 19 IV 1853r.

Wieczorem do modlitw moich zwyczajnych dodałem serdeczne modły dziękczynne za dzień tak szczęśliwie spędzony, w którym mi Bóg tyle miłosierdzia i cudownej opatrzności okazał. O Boże, jakże serce moje przepełnione pociechą.

s.M. Katarzyna Szulc